Haber Detayı
21 Ağustos 2013 - Çarşamba 21:13
 
Cengiz Topel, Melih Gökçek'e Rakip mi Olacak?
2014 yerel seçimlerine partilerin hangi isimlerle yarışa girecekleri bugünlerin en çok konuşulan konularının başında geliyor.
Siyaset Haberi
Cengiz Topel, Melih Gökçek'e Rakip mi Olacak?

Seçimlerin ene gözdeşehirleriİstanbul, Ankara ve İzmir, AK Parti ile CHP'nin çekişeceği bu üç şehirde mevcut başkanlarla mı yoksa yeni isimlerle mi 2014 seçimlerine girileceği henüz netlik kazanmadı. Kulislerde birçok isim dolaşıyor. 
 
AK Parti'nin Melih Gökçek'i yeniden aday göstereceğine kesin gözüyle bakılırken, 4 dönemdir Gökçek'e karşı kaybeden CHP'ningüçlübir isim arayışında olduğu herkesin malumu.
 
YÜKSELİR'İN KUŞU HABER VERDİ
 
Bu ismin kim olacağı konusu henüz belli değil, ancak Sabah gazetesi yasarı Sevilay Yükselik "kuşum" dediği haber kaynağına dayandırarak çarpıcı bir isim ortaya attı. Sevilay Yükselir yazısında  'CHP Ankara adayı kim?' sorusuna sorarak CHP'nin Melih Gökçek'e karşı kimi aday olarak çıkarcağını açıkladı.

 

 
CHP'NİN ADAYI CENGİZ TOPEL YILDIRIM
 
Yükselir'e göre CHP'nin Ankara adayı Cengiz Topel Yıldırım. Daha önce Ankaragücü'nün kulüp başkanlığını da yapan Cengiz Topel Yıldırım ile Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek arasında 'futbol'dan dolayı çok ciddi polemikler yaşanmıştı. Eğer CHP resmen Cengiz Topel Yıldırım'ı açıklarsa benzer polemiklerin, dozunu artırarak, devam edeceği şimdiden garanti gibi... 
 
İSİM DOĞRU ÇIKMAZSA...
 
Sevilay Yükselir, köşe yazısında bu bilgiyi kimden aldığını şöyle anlattı: 
"Yazıdayken telefonları açmam bilirsiniz. Ama dün bozdum bu kuralı. Çünkü CHP'li bir kaynağım 10 kez filan çaldırdı. Meğer Ankara Büyükşehir Başkan Adayı'nın kim olduğunu söyleyecekmiş. "Yazmazsan pişman olursun!" dediği için yazıyorum. Ve not düşüyorum: Eğer sevgili kuşum o dediğin aday Cengiz Topel Yıldırım (eski A.Gücü Başkanı) olmaz ise seni perişan edeceğim haberin olsun!"
Kaynak: Editör:
Etiketler: 2014, yerel, seçimlerine, partilerin, hangi, isimlerle, yarışa, girecekleri, bug
Yorumlar
Haber Yazılımı