Haber Detayı
15 Aralık 2019 - Pazar 13:08
 
CHP'de Ankara İlçe Kongreleri Başladı
CHP Ankara’da Evren ve Yenimahalle ile birlikte ilçe kongre süreçleri başladı.
- Haberi
CHP'de Ankara İlçe Kongreleri Başladı

Yenimahalle İlçe Kongresine katılarak bir konuşma yapan Ankara İl Başkanı Rıfkı Güvener, “Rayından çıkartılmak istenen laik, demokratik cumhuriyetimizi yeniden rayına oturtacağız” dedi. Başkan Güvener, bugün Evren ve Yenimahalle’de başlayan ilçe kongre süreçlerinin 12 Ocak’ta tamamlanacağını söyledi.

CHP Ankara'da kongde sürreçleri başladı. Cumhuriyet Halk Partisi’nin kökeninin müdafi hukuk derneklerine indiğine vurgu yapan Başkan Güvener, " 100. Yıl önce Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulan partimiz önce ülkemizin bağımsızlığımızı kazanmış, bağımsızlık sonrası ise birçok devrim yaparak modern Türkiye’yi kurmuştur. Bugün yapılan ilçe, il kongrelerimiz ve büyük kurultayımız bu tarihsel köken üstüne şekillenecektir. Kongremizin Yenimahalle ilçemize ve Ankara’mıza hayırlı olmasını şimdiden diliyorum. Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı olarak seçimlerden önce verdiğimiz sözü tuttuk, hem Fethi Başkanla birlikte Yenimahalle’yi hem de Ankara’yı kazandık. Yenimahalle ilçe örgütümüzün 31 Mart’ta gösterdiği başarıyı, önümüzdeki dönemde de göstereceğine inancım tamdır. Bu direnç ve çalışma azmi bu salondaki herkes de bulunmaktadır.”

 

' BU SİSTEM MONARŞİDİR'

Konuşmasına ülkenin içinde bulunduğu sıkıntılı ortama atıfta bulunarak devam eden Güvener, yeni kurulan sistemin adının monarşi olduğunu belirterek, “Anadolu’nun en kaotik dönemlerinden birini yaşıyoruz” dedi. Başkan Güvener, “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu temel ilkelerinden tamamıyla uzaklaşıp bambaşka bir yönetim sistemine geçmek istiyorlar. Adına ne derlerse desinler, bu sistemin gerçek adı monarşidir. Partimiz bu kongreler ve kurultay sonrası merkezi hükümeti kazanacak bir çalışma modelini bulacak ve rayından çıkartılmak istenen laik, demokratik cumhuriyetimizi yeniden rayına oturtacağız. Bunun için öncelikle kazandığımız belediyelerin halkçı politikaları önceleyerek yönetmesi konusunda siyaset olarak rehberlik yapacağız. Böylece iktidara bir adım daha yaklaşmış olacağız. Türkiye’nin gelmiş geçmiş en demokratik partisi olan Cumhuriyet Halk Partimizin Yenimahalle İlçe kongresinin demokratik bir şekilde geçerek; ülkemize, ilçemize ve partimize hayırlı olmasını diliyor. Hepinizi saygı ve sevgilerimle selamlıyorum" dedi. 
Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: CHP'de, Ankara, İlçe, Kongreleri, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı