Haber Detayı
05 Aralık 2018 - Çarşamba 12:19
 
CHP'den Etimesgut İçin Sürpriz Bir İsim: Ali Başkaraağaç
AK Parti'nin aday çıkarmayacağı ve mevcut Belediye Başkanı Enver Demirel'i destekleyeceği Etimesgut'ta, CHP ile İYİ Parti'nin ittifak yapıp yapmayacağı merak ediliyor.
Etimesgut Haberi
CHP'den Etimesgut İçin Sürpriz Bir İsim: Ali Başkaraağaç

İYİ Parti, Ankara ve ilçelerinde yapılacak CHP+İYİ Parti ittifakında Etimesgut'u CHP'ye bırakmak istemiyor. İYİ Parti, Ankara ilçeleri arasında en fazla oy yüzdesine sahip olduğu Etimesgut'ta kendisinin çıkaracağı bir aday ile ittifak yapmak isterken, CHP'den şu ana kadar 4 isim Belediye Başkan Aday Adaylığı için müracaat etti. Cahit Kayalar, Yalçın Atay, Erkan Özdemir ve Murat Kavuncu'nun dışında İlçe Başkanı Ayhan Yılmaz'ın da aday olmak istediği Etimesgut'ta sürpriz bir ismin aday gösterilmesi bekleniyor.

Daha önce Halter Federasyonu eski Başkanı Kenan Nuhut'un isminin dolaştığı Etimesgut'ta şimdi de sürpriz bir isim ortaya çıktı. Ayaş Eski Belediye Başkanı Ali Başkaraağaç'ın Etimesgut'ta CHP'nin adayı olarak açıklanacağı ifade edilirken kendisiyle görüştüğümüz Başkaraağaç, Etimesgut'a sıcak baktığını ve Belediye Başkan Adayı olduğu taktirde mevcut şartlarda seçimleri kazanacaklarını söyledi. Ali Başkaraağaç'ın, 2014 yerel seçimlerinde de Etimesgut'tan aday olabileceği yönünde haberler çıkmış ancak ön seçimden birinci çıkan Memet Yula aday gösterilmişti.

2004-2014 yılları arasında 2 dönem CHP'den Ayaş Belediye Başkanlığı yapan, 2014 yılında Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı olan, son yapılan seçimlerde de Ankara 3. Bölgeden Milletvekili Adayı olan Ali Başkaraağaç'ın CHP Adayı olarak gösterilmesi durumunda iki Ankaralı adayın Etimesgut'ta yarışması anlamına geliyor. Birisi MHP+AK Parti ittifakının adayı Enver Demirel, diğeri ise olası bir durumda CHP+İYİ Parti ortak adayı Ali Başkaraağaç.

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: CHP'den, Etimesgut, İçin, Sürpriz, Bir, İsim:, Ali, Başkaraağaç,
Yorumlar
Haber Yazılımı