Haber Detayı
30 Eylül 2018 - Pazar 23:55
 
CHP Etimesgut İlçe Başkanı Görevinden İstifa Ediyor
CHP Etimesgut İlçe Başkanı Ayhan Yılmaz, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler öncesi, Etimesgut Belediye Başkanlığı'na aday adayı olabilmek için İlçe Başkanlığı görevinden ayrılıyor.
Etimesgut Haberi
CHP Etimesgut İlçe Başkanı Görevinden İstifa Ediyor

CHP Etimesgut İlçe Başkanı Ayhan Yılmaz, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler öncesi, Etimesgut Belediye Başkanlığı'na aday adayı olabilmek için İlçe Başkanlığı görevinden ayrılacak. Ayhan Yılmaz, kendisiyle yaptığımız görüşmede "CHP'nin Etimesgut'ta yerel seçimleri kazanması ilk hedefimiz. Bu doğrultuda Etimesgut Belediye Başkanlığı'na aday olabilmek için İlçe Başkanlığı görevimden ayrılacağım" diye konuştu.

İSTİFALAR 1-12 EKİM TARİHLERİ ARASINDA
CHP Genel Merkezi tarafından yapılan yerel seçimlerle ilgili süreçte Belediye Başkanlığı'na ve Belediye Meclis Üyeliğine aday adayı olmak isteyen İl, İlçe, Belde Başkanları ile Yönetim Kurulu Üyelerinin 1-12 Ekim tarihleri arasında görevlerinden istifa etme zorunluluğu getirildi. Etimesgut'ta İlçe Başkanlığı görevine geldiği günden bu yana Etimesgut Belediye Başkan Adaylığı için ismi konuşulan Ayhan Yılmaz'ın da önümüzdeki günlerde istifa edeceği belirtildi. Yılmaz'ın yerine İlçe Yönetimi içinden seçim yapılması bekleniyor. Bu ismin de Sait Atalay olduğu ifade edildi.

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: CHP, Etimesgut, İlçe, Başkanı, Görevinden, İstifa, Ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı