Haber Detayı
25 Haziran 2019 - Salı 11:27
 
CHP Etimesgut'ta Olağanüstü Kongre'ye Hazırlanıyor
CHP Etimesgut İlçe Başkanı Ahmet Yeşil, 23 Haziran Pazar günü yapılan İstanbul seçimleri ve 7 Temmuz Pazar günü yapılacak olan CHP Etimesgut İlçe Örgütü Olağanüstü Kongresi ile ilgili olarak gazetemize konuştu.
Etimesgut Haberi
CHP Etimesgut'ta Olağanüstü Kongre'ye Hazırlanıyor

CHP Etimesgut İlçe Başkanlığı görevini sürdüren Ayhan Yılmaz’ın, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından istifa etmesinin ardından Ankara İl Başkanlığı tarafından Etimesgut İlçe Başkanlığı’na geçici olarak atanan Ahmet Yeşil ile İstanbul seçimlerini ve Etimesgut İlçe Örgütü’nde yapılacak olan Olağanüstü Kongre çalışmaları hakkında konuştuk.

 

İSTANBUL SONUÇLARININ MİMARI KILIÇDAROĞLU’DUR

İstanbul seçim sonuçlarının oldukça anlamlı olduğunu belirten Ahmet Yeşil,  “İstanbul seçimlerinin mimarı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu.  İzlediği stratejisiyle zaman zaman partililerimizin eleştirilerini alsa da sabırla, inançla, kararlılıkla bu stratejiyi uyguladı. Köşe taşları var bu izlediği yolun. Bir tanesi Adalet yürüyüşü, diğeri referandumda takıntığı tavır, öte yandan parlamenter sistemin ve parlamentonun Cumhuriyet ve Cumhuriyeti kuranlar için ne kadar önemli olduğunu anlatmak üzere; İYİ Parti ile seçime girmesi, bununla birlikte başka siyasal partilerin, düşüncelerin temsil edilmesini Genel Başkanımız sağladı. Sayın Genel Başkanımızın 31 Mart seçimleri ve yenilenen İstanbul seçimlerinin sonuçlarında ne kadar doğru ve olumlu olduğunu görebiliyoruz. Azımsanacak, küçümsenecek bir başarı değil” dedi.

 

ETİMESGUT ÇAĞDAŞ BİR YEREL YÖNETİM ANLAYIŞINA KAVUŞACAK

Yeşil, “İstanbul seçimlerini Millet İttifakı Adayının kazanması, İstanbul'un kazanması, Türkiye'nin kazanması, Türk demokrasisinin kazanması demektir” açıklamasında bulunurken İstanbul sonuçlarının Etimesgut’u da olumlu yönde etkileyeceğini sözlerine ekledi.

Yeşil sözlerine şöyle devam etti:

“Bunun yansımalarını Etimesgut'ta da göreceğiz. CHP hatalarını da görecek kadar nitelikli bir birikime sahiptir. Çeşitli yerlerde çeşitli nedenlerle sıkıntı yaşadığımız yerler oldu. Kaybetmememiz gereken yerleri kaybettik. Bunlardan bir tanesi de Etimesgut. Biz bunun nedenlerini elbette masaya yatıracağız. Bundan sonra ne yapacağız kendi içimizde eleştiriyoruz, eleştiri mekanizmasını çalıştırıyoruz. Biz bunları çözecek kadar büyük bir partiyiz. Genel Başkanımızın gösterdiği yolun doğru olduğunu da gördük. Bundan sonraki zaman diliminde bu eksikleri tamamlayacağız ve Etimesgut'ta çalışmaya başlayacağız. Etimesgut'u önümüzdeki dönemde Cumhuriyet'e layık çağdaş bir yerel yönetim anlayışıyla yönetileceğine inanıyoruz.”

 

OLAĞANÜSTÜ KONGRE HAZIRLIKLARI

7 Temmuz'da Olağanüstü Kongre'nin kesinleştiğini belirten Ahmet Yeşil, "Kongremizle ilgili olarak; eğer ülkemizde olağanüstü bir şey gelişmezse, Genel Merkezimiz olağanüstü bir yaklaşımı olmazsa Olağünüstü Kongre Kararımız kesin. Bizler teknik bir çalışma yaptık, İstanbul seçimlerini de gözönüne alarak 7 Temmuz'da Olağanüstü Kongremizin yapılması kararını aldık" diye konuştu.

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: CHP, Etimesgut'ta, Olağanüstü, Kongre'ye, Hazırlanıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı