Haber Detayı
04 Kasım 2018 - Pazar 12:45
 
CHP'liler, Etimesgut'ta Ön Seçim İstiyorlar
CHP Etimesgut İlçe Örgütü'nde düzenlenen bir programla, Belediye Başkan Aday Adayları ve Meclis Üyesi Aday Adayları partililere tanıtıldı.
Etimesgut Haberi
CHP'liler, Etimesgut'ta Ön Seçim İstiyorlar

CHP Etimesgut İlçe Binasında düzenlenen programda, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde, CHP'den Etimesgut Belediye Başkanlığı'na aday adayı olan 4 isim ve Etimesgut Belediye Meclis Üyeliği için adaylık müracaatında bulunan 47 isim partililere tanıtıldı.
 
4 ADAY ADAYI
CHP Etimesgut İlçe Başkanı Ayhan Yılmaz'ın yaptığı açılış konuşmasının ardından, Etimesgut Belediye Başkanlığı'na aday adayı olan 4 isim; Cahit Kayalar, Yalçın Atay, Erkan Özdemir ve Murat Kavuncu kürsüye çıkarak kendilerini tanıttılar. Belediye Başkanlığı'na 4 ismin müracaat ettiği Etimesgut'ta, İlçe Başkanı Ayhan Yılmaz ise adaylık müracaatında bulunmadı.
 
BELEDİYE MECLİS ÜYELİĞİ İÇİN 47 MÜRACAAT
CHP'den Etimesgut Belediye Meclis Üyeliği için 47 müracaat yapıldı. Meclis Üyeliği aday adaylığı başvurusunda bulunanların 10 tanesi bayan, 2 tanesi de genç meclis üyesi aday adayı. Bu dönem meclis üyeliğine aday adayı olan bayanların sayısının çok az olduğunun altı çizilirken genel olarak önceki yıllara göre aday adaylığı müracaatlarının fazla olmadığı dikkat çekti.
 
ADAY ADAYLARI ÖN SEÇİM İSTİYOR
Belediye Başkan Aday Adayları ile Meclis Üyesi aday adaylarının tanıtım toplantısında öne çıkan görüş, aday belirlenmesinde ÖNSEÇİM sisteminin uygulanması oldu. Belediye Başkan Aday Adayları kendilerini tanıtırken Etimesgut'ta aday tespitisinde ilçede önseçim yapılmasını istediler.
Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: CHP'liler,, Etimesgut'ta, Ön, Seçim, İstiyorlar,
Yorumlar
Haber Yazılımı