Haber Detayı
30 Mayıs 2013 - Perşembe 03:15
 
CHP Çankaya'dan Gençler İçin Siyaset Semineri
CHP Çankaya İlçe Başkanlığı, gençlerin bilinç kazanmasına yönelik düzenlediği “Gençler İçin Siyaset” seminerlerine dolu dolu devam ediyor.
Çankaya Haberi
CHP Çankaya'dan Gençler İçin Siyaset Semineri

Ocak ayı itibariyle başlayan Gençler İçin Siyaset seminerleri, mayıs ayı boyunca “Çevre ve İklim Dostu Olmak” başlığı ile dikkatleri, giderek bozulan iklim ve çevre konularına çekti. Çevreci mücadeleleri ile bilinen Nuran Talu ve Önder Algedik tarafından verilen seminerlerde, Çevre Meselesi Ankara’nın Önceliği mi?, Böyle Bir Ankara’ya Mahkum muyuz? sorularına yanıt ararken ‘İklim Meselesi Hepimizin Meselesi’ konusuyla çevre zenginliklerinin yok olmasının ciddi boyutlara ulaştığının altı çizildi.

PROJE, NİTELİKLİ GENÇ YÖNETİCİ ADAYLARI İÇİN…

Geçtiğimiz aylarda siyaset ve sporun tartışıldığı ve akademisyen, yazar, siyasetçi, ekonomist  gibi konusunda uzman kişilerin ağırlandığı CHP Çankaya İlçe Başkanlığı, gençlere, modern ve yaşanabilir bir dünya yaratmaları için yol gösteriyor. Geleceğin yönetici adaylarına CHP çatısı altında kol kanat germenin ve onların yarınlara hazırlanmalarına ön ayak olmanın gururunu yaşadıklarını ifade eden CHP Çankaya İlçe Başkanı Mehmet Perçin, “Bizim hedef koyduğumuz Ankara yönetimine nitelikli gençler kazandırmak amacıyla kolları sıvadığımız bu proje, gençler ve aileleri tarafından çok olumlu ve ilgiyle karşılandı. Ülkesine katkı ve hizmet için bu kadar istekli genci bir arada görmek bize umut veriyor. Onlar için üzerimize düşen neyse çaba göstermeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

SEMİNERE DAVET VAR

Gençlerin çevreye duyarlılığının önemli bir boyutta olduğu ve neler yapılması gerektiği konusunda bilgiye aç olduklarının ortaya çıktığı seminerde, iyi bir gelecek için sağlıklı ve bozulmamış bir çevre gerekliliği vurgusu yapıldı. 31 Mayıs 2013 Cuma günü saat 18.00’de CHP Çankaya İlçe Başkanlığı’nda düzenlenecek “Başka Bir Çankaya Mümkün mü?” başlığında işlenecek  son dersin ardından 5 Haziran Dünya Çevre Günü Eylemi ile Gençler İçin Siyaset’in çevre ve ikim konulu semineri sona erecek. CHP Çankaya İlçe Başkanı Mehmet Perçin, seminere ve Dünya Çevre Günü Eylemine tüm çevre dostlarını davet etti.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: CHP, Çankaya, İlçe, Başkanlığı, gençlerin, bilinç, kazanmasına, yönelik, düzenle
Yorumlar
Haber Yazılımı