Haber Detayı
06 Aralık 2015 - Pazar 13:59
 
CHP Etimesgut İlçe Başkanlığı'na Ayhan Yılmaz Seçildi
CHP Etimesgut İlçe Kongresi, geçtiğimiz Cuma günü Korkut Ata Kültür ve Kongre Merkezi’nde yapıldı.
Etimesgut Haberi
CHP Etimesgut İlçe Başkanlığı'na Ayhan Yılmaz Seçildi

Delegelerin ve partililerin yoğun ilgi gösterdiği 10. Olağan İlçe Kongresi’nde 139 oy alan Ayhan Yılmaz ilçe başkanlığına seçilirken, mevcut İlçe Başkanı Hüseyin Güner 118, diğer aday Hüsrev Özkara ise 103 oy aldılar. Kongrede Divan Başkanlığını Kocaeli Milletvekili Hasan Akar yaparken CHP Grup Başkanvekili ve Ankara Milletvekili Levent Gök, Ankara Milletvekilleri Aylin Nazlıaka, Murat Emir, Necati Yılmaz, CHP Ankara İl Başkanı Adnan Keskin, Yenimahalle, Keçiören, Pursaklar, Altındağ, Sincan İlçe Başkanları, partide geçmiş dönemlerde görev alan eski belediye başkanları ve eski milletvekilleri Yılmaz Ateş ile Enver Öktem’in yanı sıra çok sayıda partili katıldı.

ÇEKİŞMELİ BİR SEÇİM YARIŞI

İlçe Başkanlığı için 3 adayın yarıştığı kongrede Ayhan Yılmaz, Hüseyin Güner ve Hüsrev Özkara arasında çekişmeli bir yarış gerçekleşti. Son ana kadar kimin ilçe başkanı seçileceği tahmini yapmakta zorlanan partililer, salonda coşku ve heyecanın dorukta olduğu bir seçim yaşadılar. Ayhan Yılmaz ve yönetimi, Memet Yula, Candan Er, Bahattin Atalay gibi isimler tarafından desteklenirken Hüseyin Güner’in listesini Faruk Özdemir destekledi. Taban Hareketi ise Hüsrev Özkara ile birlikte hareket etti.

Yapılan seçim sonucunda delegelerin 139’unun oyunu alan Ayhan Yılmaz, Etimesgut’ta CHP’nin yeni ilçe başkanı oldu. Hüseyin Güner 118, Hüsrev Özkara ise 103 oy aldı.

İŞTE YENİ YÖNETİM:

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: CHP, Etimesgut, İlçe, Kongresi, geçtiğimiz, Cuma, günü, Korkut, Ata, Kültür, Kon
Yorumlar
Haber Yazılımı