Haber Detayı
28 Temmuz 2013 - Pazar 14:08
 
CHP'liler 'O'nu Başkan Görmek İstiyor
Adı CHP'den İstanbul Büyükşehir belediye başkan adaylığı için geçen Mustafa Sarıgül'e anket morali. Konsensus Araştırma'nın yaptığı araştırmaya göre CHP'liler Mustafa Sarıgül'ü başkan görmek istiyor.
Siyaset Haberi
CHP'liler 'O'nu Başkan Görmek İstiyor

Konsensus Araştırma ve Danışmanlık Şirketi’nin her ay yaptığı seçim anketlerinin Temmuz ayı verileri açıklandı. 

 
Önümüzdeki yıl yapılacak yerel seçimler için Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ilk anketleri yaptırmaya başladı. Mustafa Sarıgül’ün ekibi tarafından basına dağıtılan anket sonuçlarına göre Sarıgül, CHP’li seçmenin yüzde 76 sına göre başkan olmalı.
 
Konsensus Araştırma ve Danışmanlık Şirketi’nin her ay yaptığı seçim anketlerinin Temmuz ayı verileri açıklandı. anketin en çarpıcı kısmı ise isme sürekli CHP'nin büyükşehir belediye başkan adayı olyarak geçen Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ile ilgili olan bölüm. CHP'li seçmene kimi başkan olarak görmek istiyorsunuz, diye sorulduğunda yüzde 76 gibi ezici bir çoğunluk Sarıgül ismini veriyor.
 
ANKET SONUCU SARIGÜL'Ü MUTLU ETTİ
 
Twitter hesabından Konsensus'un yerel seçimlere ilişkin anketini paylaşan Sarıgül, anket sonucundan duyduğu memnuniyeti, "Konsensus'un son anketi yüzümüzü güldürdü teşekkürler halkım" şeklinde dile getirdi. Sarıgül daha sonra ise; "Bekle İstanbul güzel günler yakındır." yazdı.
 
GÜRSEL TEKİN'E DESTEK YOK
 
Anketin en çarpıcı bölümlerinden biri ise Gürsel Tekin ile ilgili olan kısım. "Mustafa Sarıgül CHP'ye gelsin bileğimi keserim" gibi çok iddialı bir söz sarfeden Tekin'e verilen destek ise sadece yüzde 2,5.
 
SARIGÜL AÇIK ARA ÖNDE 
 
26 Haziran - 24 Temmuz 2013 tarihleri arasında İstanbul’un 39 ilçesinde 23 bin kişiyle gerçekleştirilen araştırmada Sarıgül'e ilişkin veriler dikkat çekiyor. 
 
Ankete göre, 2014 yerel seçimlerinde oyunu Cumhuriyet Halk Partisi’ne (CHP) vereceğini söyleyen seçmenlerin yüzde 76’sı “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayının kim olmasını istersiniz” sorusuna “Mustafa Sarıgül” cevabını veriyor. 
 
Sarıgül’ü yüzde 8,2 ile Uğur Dündar, yüzde 6,5 ile Muharrem İnce, yüzde 3,3 ile Can Ataklı ve yüzde 2,5 ile Gürsel Tekin takip ediyor.
 
Aynı araştırma sonuçlarına göre, yerel seçimlerde CHP’ye oy vermeyeceğini söyleyen seçmenlerin %35,1’i de, Mustafa Sarıgül’ün İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olması halinde CHP’ye oy vereceğini ifade ediyor."
Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Adı, CHPden, İstanbul, Büyükşehir, belediye, başkan, adaylığı, için, geçen, Must
Yorumlar
Haber Yazılımı