Haber Detayı
08 Mayıs 2013 - Çarşamba 12:28
 
CHP'yi Ankara'da Karıştıracak İddia
CHP Ankara'da İl Başkanlığı'na, medyada Kılıçdaroğlu'nun kasası olarak da adlandırılan ve İhaleye fesat karıştırmak suçundan 5 yıl hapis cezası alan Gürsel Erol'un getirileceği ileri sürüldü.
Siyaset Haberi
CHP'yi Ankara'da Karıştıracak İddia

GÖKAN ŞAHİN - ROTAHABER / ÖZEL - eçtiğimiz aylarda Gürsel Tekin'in de istifa etmesine neden olan ve ihaleye fesat karıştırmaktan 5 yıl hapis cezasına mahkum olan Gürsel Erol'un ismi CHP Ankara İl Başkanlığı için geçiyor.
 
CHP Ankara'da uzun süredir yaşanan kriz sürüyor. Krize çözüm arayan parti, CHP Ankara İl Başkanı Zeki Alçın'ın yerine Gürsel Erol'un getirilmesi için harekete geçti. 
 
Ankara İl Başkanlığı için adı geçen Gürsel Erol'un geçmişi ise oldukça ilginç. Kılıçdaroğlu'nun gizli sağ kolu olarak gösterilen Erol, ihaleye fesat karıştırmaktan 5 yıl hapis cezasına mahkum olmuştu.
 
Gürsel Erol, 2012 yılı Mayıs ayında Gürsel Tekin ile kriz yaşamış ve "Genel merkezde bir çete var ve lütfen bu çeteyi dağıtın. Bu partiyi eğer Erdoğan Toprak ve Gürsel Erol gibi isimlerle yönetecekseniz, beni arada maydanoz yapmayın” demiş ve Kılıçdaroğlu’ndan destek bulamaması üzerine istifa etmişti. 
 
CHP'nin kasası olarak da anılan ve Ankara'daki İl Başkanlığı seçimleri sırasında listeleri hazırladığı ileri sürülen Gürsel Erol'un ihaleye fesat karıştırmak suçundan 5 yıl hapis cezasına mahkum edildiği belgesiyle ortaya konulmuştu.
 
Yayınladığı dosyalar nedeniyle bir dönem 'dosyacı Kemal' olarak da adlandırılan Kılıçdaroğlu'nun, ihaleye fesat karıştırmaktan ceza alan Gürsel Erol ile ilgili bugüne kadar bir işlem yapmadığı gibi bir de ödüllendirircesine Ankara İl Başkanlığı için düşünmesi dikkat çekti. / ROTAHABER - ÖZEL
 
Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP, Ankarada, İl, Başkanlığına, medyada, Kılıçdaroğlunun, kasası, olarak, da, a
Yorumlar
Haber Yazılımı