Haber Detayı
18 Kasım 2020 - Çarşamba 08:50
 
Çiğdemtepe Mahallesi'nde Yıkımlar Devam Ediyor
Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’in dört bir yanında insan sağlığını tehdit eden ve çevre kirliliğine neden olan metruk yapıları birer birer temizliyor.
Ankara Haberi
Çiğdemtepe Mahallesi'nde Yıkımlar Devam Ediyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi çevre kirliliğine neden olan ve toplum sağlığını olumsuz yönde etkileyen metruk yapıların yıkım işlemlerini gerçekleştirerek Başkent’in çehresini değiştirmeyi amaçlıyor.

Başkent’i gecekondu ve metruk yapılardan temizlemek için titizlikle ortak çalışma yürüten Fen İşleri, Kent Estetiği, Özel Projeler ve Dönüşüm ile Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri son olarak Çiğdem Mahallesi Şirindere bölgesinde 94 gecekondu, 88 çadır ve barakayı bertaraf etti.

 

“ÇALIŞMALAR DİĞER METRUK YAPILARA ÖRNEK OLACAK”

   Şirindere bölgesinde gerçekleşen çalışmaları Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Mustafa Koç ile birlikte yerinde inceleyen Çankaya İlçe Kaymakamı Hüdayar Mete Buhara, şöyle konuştu:

“Büyükşehir Belediyesi, Emniyet birimleri ve diğer ilgili kurum yetkilileri ile beraber Çiğdem Mahallesi’nde metruk bina ve kaçak yapıların yıkılması noktasında bir faaliyet yürütüyoruz. Buranın daha nezih ve güzel bir muhit olması noktasında çalışmalar tamamlandığında diğer metruk yapılara da örnek olacak.”

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Çiğdemtepe, Mahallesi'nde, Yıkımlar, Devam, Ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı