Haber Detayı
06 Temmuz 2014 - Pazar 03:00
 
Çubuk'ta Parklara Kamera Sistemi
Çubuk Belediyesi, ilçedeki 4 parkın kamera sistemiyle donatılması kararını aldı. Belediye, farklı mahallelerdeki 4 parkı IP kamera sistemi ile 24 saat izleyecek.
Ankara Haberi
Çubuk'ta Parklara Kamera Sistemi

Belediye Başkanı Tuncay Acehan yaptığı açıklamada, uygulamanın ilk olarak Yeşil Çubuk, Doktorlar, Atatürk ve Adnan Menderes Parkı'nda hayata geçirileceğini belirtti.

Acehan, şunları kaydetti:
"Parkların ve parklardaki sosyal yaşamın korunması ve ilçedeki yaşam kalitesinin artırılması için parklarımızın bakım onarımlarının yapılmasının yanı sıra güvenlik sorununu da ortadan kaldırmak için çalışıyoruz. İlk etapta Yeşil Çubuk, Doktorlar, Atatürk ve Adnan Menderes Parkları 7 gün 24 saat kamera sistemi ile izlenecek ve tamamı kontrol edilecek. Tutulan kayıtlar 15 gün boyunca saklanacak. İlgili firmalarla yapılan görüşmeler sonucunda tüm hazırlıklar yapıldı. Yaklaşık 30 gün içerisinde teslim edilecek projenin toplam maliyeti 20 bin TL olacak. Parklarımıza kurmaya başladığımız bu sistem ile çocuklarımız hoşça vakit geçirirken ebeveynleri de daha rahat olacaklar. Biz bunların tamamını halkımızın güvenliği ve huzuru için yapıyoruz'' dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Çubuk, Belediyesi, ilçedeki, 4, parkın, kamera, sistemiyle, donatılması, kararın
Yorumlar
Haber Yazılımı