Haber Detayı
07 Şubat 2019 - Perşembe 11:00
 
Cumhur İttifakı, Meclis Listelerini Ortak mı Yapacak?
Birçok il ve ilçede ittifak yapan AK Parti ve MHP, Belediye Meclis Üyeliği listelerinde de ortak listeyle seçime girmeye hazırlanıyor.
Siyaset Haberi
Cumhur İttifakı, Meclis Listelerini Ortak mı Yapacak?

Belediye başkan adaylıklarında ittifak yapan, ancak belediye meclis üyeliği seçimlerine ayrı listelerle girme konusunda ilke kararı alan AKP ve MHP’de, yüzde 10’luk baraj nedeniyle birçok belediye meclisinde çoğunluğu kaybetme riski ortaya çıktı. AKP kulislerine göre, söz konusu ihtimalden dolayı yeniden durum değerlendirmesi yapılıyor, yüzde 10’luk baraj nedeniyle belediye meclislerinde kazanmanın çözümü aranıyor.

Belediye Meclis Üyeliklerinde önce ilçe belediyelerinde ve ardından da Büyükşehir Belediye Meclisi'nde çoğunluğu elde bulundurmanın hesabını yapan AK Parti ve MHP'nin, özellikle Ankara'da riskli olan bazı ilçelerde meclis üyeliği listelerini ortak yapma istekleri MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a aktarıldı. İki liderin dün gerçekleştirdikleri görüşme esnasında bu konuyu da ele aldıkları kaydedildi.
 
Önümüzdeki günlerde meclis üyelikleri ile ilgili herhangi bir karar alınacaksa bunun açıklanması bekleniyor. Çünkü, meclis üyeliği için partilerin listelerini belirlemesine az bir süre kaldı.
Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Cumhur, İttifakı,, Meclis, Listelerini, Ortak, mı, Yapacak?,
Yorumlar
Haber Yazılımı