Haber Detayı
29 Ekim 2018 - Pazartesi 00:22
 
Cumhuriyet Coşkusu Eryaman'da Yaşanacak
Etimesgut Belediyesi kortej yürüyüşü, fener alayı ve Cumhuriyet Konseri düzenleyecek.
Etimesgut Haberi
Cumhuriyet Coşkusu Eryaman'da Yaşanacak

Cumhuriyet'in 95. yılı kutlama etkinliklerinin Ankara'daki adresi, Etimesgut Belediyesi Eryaman Atatürk Meydanı olacak. Kutlama programı, saat 18:30'da Eryaman Şehit Osman Avcı Mahallesi 1419. Cadde'den Atatürk Meydanı'na yapılacak fener alayı ve kortej yürüyüşüyle başlayacak.

Binlerce Etimesgutlu, ellerinde bayraklar ve meşalelerle, marşlar söyleyerek 2 kilometrelik yolu yürüyecekler. Yaklaşık 30 dakika sürmesi planlanan kortejin ardından, program Atatürk Meydanı'nda devam edecek. Ayyıldızlı şanlı bayrağımızla süslenen Atatürk Meydanı'nda, halk oyunu gösterileri sunulacak, günün anlam ve önemine vurgu yapılacak. Etkinliklerin finalinde ünlü şarkıcı Resul Dindar Konser verecek.

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına tüm başkentlileri davet etti. Demirel, "Türk milleti büyük zorlukları aşarak, onbinlerce şehit vererek bağımsızlık destanını yazmış ve Cumhuriyet'i kurmuştur. Türkiye Cumhuriyeti, kahraman ecdadımızın, bizlere mukaddes bir emanetidir. Bu emanete sahip çıkmak, O'nu korumak her birimizin ayrı ayrı görevidir. Etimesgut Belediyesi olarak, Cumhuriyet'imizin 95. yılını, hemşehrilerimizle birlikte coşkuyla ve gururla kutlayacağız. Bu coşkuyu birlikte yaşamaya bütün hemşehrilerimi davet ediyorum. Bu vesileyle, büyük Türk Milleti'nin Cumhuriyet Bayramı'nı yürekten tebrik ediyorum. Türkiye Cumhuriyeti'nin 95. Kuruluş yıldönümünde, cumhuriyetimizin kurucusu, büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, milli mücadelede kahramanlarımızı ve cumhuriyetimizin kurucu heyetini rahmetle, minnetle ve saygı ile anıyorum. Vatanımız ve milletimizin bekası için canlarını feda etmiş aziz şehitlerimize ve ebediyete intikal etmiş kahraman gazilerimize yüce Allah'tan rahmet diliyorum" dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Cumhuriyet, Coşkusu, Eryaman'da, Yaşanacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı