Haber Detayı
15 Ekim 2018 - Pazartesi 21:25
 
Demetevler Esnafı, Fethi Yaşar'ı Ziyaret Etti
Demetevler esnafı, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ı makamında ziyaret etti.
Yenimahalle Haberi
Demetevler Esnafı, Fethi Yaşar'ı Ziyaret Etti

Yenimahalle Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Kartal ve Başkan Yardımcısı Yaşar Neslihanoğlu’nun da bulunduğu ziyarette, esnafın içinde bulunduğu sıkıntıları dinleyen Yaşar, “Ben de çalışma hayatıma esnaflıkla başladım. Daha sonra sanayici ve turizmci oldum. Sizleri ve yaşadığınız sıkıntıları çok iyi biliyorum. Bu nedenle Yenimahalle Belediyesi olarak doğru ve dürüst iş yapan esnafın yanında olmayı çok önemsiyorum “ dedi.

Tek yol üretimdir

Sıkıntı yaşayan esnaf ve meslek guruplarının sorunlarının konuşulduğu ziyarette, esnaflar ekonomik sıkıntılar içerisinde bulunduklarını söyledi. Yaşar, “Esnafın içinde bulunduğu durumu görüyorum. Bu durumdan kurtulmanın tek yolu üretimdir. Üretmiyoruz. Üretim desteklenmeli. Türkiye güçlü bir devlet ancak üretmekten çok tüketiyoruz. Vakit yerli üreticiyi destekleme ve yerli ürün alma vaktidir” diye konuştu.

Küçük esnafı korumak ve alışveriş yapılmasına teşvik etmek amacıyla HalkKart Projesi’ni hayata geçirdiklerini hatırlatan Yaşar, “Küçük esnafımız yaşasın, ekonomik döngü artsın diye bölgemizde HalkKart Projesi’ni uygulamaya soktuk. Hem Yenimahalleli hemşerilerimize hem de küçük esnafımıza destek olmak istedik. Projenin önemi bu ekonomik ortamda daha çok ortaya çıktı” dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Demetevler, Esnafı,, Fethi, Yaşar'ı, Ziyaret, Etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı