Haber Detayı
04 Şubat 2020 - Salı 12:08
 
Depremzedelere Destek Sergisinde Satış Rekoru
Altındağ Belediye Başkanı Doç. Dr. Asım Balcı'nın talimatlarıyla, Elazığ ve Malatya'da gerçekleşen deprem sonrası başlatılan yardım kampanyası sürüyor.
Altındağ Haberi
Depremzedelere Destek Sergisinde Satış Rekoru

Depremzedelere ısıtıcı, temizlik malzemesi, kıyafet, battaniye gibi ihtiyaç malzemeleri gönderen Altındağlı vatandaşlar, yardım amaçlı bir de sergi açtı. Altındağ Belediyesi Kadın Eğitim ve Kültür Merkezleri ile Aydınlıkevler Erkek Yaşam Merkezi üyeleri; yağlı boya, hat, tezhip, ebru, mozaik, ahşap oyma ve yakma branşlarında, kendi yaptıkları eserlerini, ziyaretçilerin beğenisine sundu. Ziyaretçilerin büyük ilgi gösterdiği serginin ilk gününde, ürünlerin büyük çoğunluğu satıldı.
 
BAŞKAN BALCI'DAN BÜYÜK DESTEK
Serginin açılışını gerçekleştiren Altındağ Belediye Başkanı Doç. Dr. Asım Balcı, sergideki eserlerle yakından ilgilendi. Kendisi de bir tablo satın alan Başkan Balcı "Elazığ ve Malatya'da yıkımlara ve acı kayıplara yol açan deprem sonrası, Ankara'da, Ankara'nın kalbi Altındağ'da, çok başarılı bir örgütlenme gerçekleştirerek depremzede vatandaşlarımız için ne gerekiyorsa yaptık. Yardım TIR'larımız deprem bölgesindeki vatandaşlarımızın derdine derman oldu, çorba ikram aracımız içlerini ısıttı. Şimdi de Kadın Eğitim Kültür Merkezlerine devam eden Altındağlı kadınlar ve Aydınlıkevler Erkek Yaşam Merkezimizin üyeleri kendi el emeklerini sergileyip satabilecekleri bir sergide bir araya geldiler. Sergiye eserlerini bağışlayan Altındağlı vatandaşlarımıza ve bu eserleri satın alarak bu güzel çabaya destek olan herkese çok teşekkür ederim." dedi.
Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Depremzedelere, Destek, Sergisinde, Satış, Rekoru,
Yorumlar
Haber Yazılımı