Haber Detayı
20 Mayıs 2017 - Cumartesi 00:32
 
Elmadağ'da 19 Mayıs Coşkusu Yaşandı
Elmadağ’da, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı renkli görüntüler eşliğinde kutlandı.
Ankara Haberi
Elmadağ'da 19 Mayıs Coşkusu Yaşandı

Atatürk anıtına çelenk konulması ile başlanan kutlama programı, İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü stadında gösteriler ile devam etti.

Günün anlam ve önemini belirten konuşma, Hasanoğlan Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ergül Kılıç tarafından yapıldı. Şiirler, halk oyunları gösterileri, Ankara seğmen gösterileri, ok atma yarışları,sportif yarışmalar,step aerobik gösterileri,türküler ve halaylar eşliğinde eğlenceli bir şekilde geçen kutlama programında, Gençler protokol üyelerinden tam not aldılar.

Gazi Şahin; “Tüm vatandaşlarımızın bayramını kutluyorum”

19 Mayıs 1919’un tarihte çok önemli bir özelliğinin bulunduğunu hatırlatan Başkan Gazi Şahin, bu tarihte bir milletin kurtuluş haritasının çizilmeye başlandığını belirterek; “Bu yıl 98.yıl dönümü olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutlamanın onurunu yaşamaktayız. Türk Geçliği’nin büyük işler başaracağına, devletin ve milletin emanetçileri olarak hep var olacaklarından şüphe duymamaktayım. Bu vesile ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını bir kez daha rahmetle anıyor, tüm vatandaşlarımızın bayramını kutluyorum.” dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Elmadağ'da, 19, Mayıs, Coşkusu, Yaşandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı