Haber Detayı
12 Temmuz 2019 - Cuma 10:58
 
Elmadağ'da Organik Tarım İçin Adımlar Atılıyor
Türkiye’nin gelişmekte olan sektörleri kategorisindeki yerini her geçen gün sağlamlaştıran güneş enerjisi projesini yerinde inceleyen Elmadağ Belediye Başkanı Adem Barış Aşkın..
Ankara Haberi
Elmadağ'da Organik Tarım İçin Adımlar Atılıyor

Türkiye’nin gelişmekte olan sektörleri kategorisindeki yerini her geçen gün sağlamlaştıran güneş enerjisi projesini yerinde inceleyen Elmadağ Belediye Başkanı Adem Barış Aşkın; “Kırsal kesimde doğa ile uyumlu ve sürdürülebilir yaşam deneyimleri geliştirmeyi ve bunları paylaşmayı hedeflemekte olduğu bilinen Güneşköy projesini İlçemize kazandırmak istiyoruz. Bu proje kapsamında Üretim tekniği ve pazarlama yöntemlerinde deneyim kazanan vatandaşlarımız çiftçilerimiz daha sonra kendi organik sertifikalı ürünlerini Ankara’da pazarlama imkanı bulabileceklerdir.” açıklamasında bulundu.

 

“Çalışmalarımızı titizlikle yürüteceğiz”

Elmadağ İlçesinin kalkınması, üreten şehir olması ve markalaşması adına büyük yatırımlar için gece gündüz demeden çalışan Elmadağ Belediye Başkanı Adem Barış Aşkın; “Üreten Belediye düşüncesiyle Hisarköy ve Kuşçuali mahallemizde yapmış olduğumuz arazi gezilerinde; Organik tarım ve kooperatifleşme üzerine, bu işte ülkemizin öncülerinden Güneşköy ile ilgili gözlem ve analizler yaparak, ilçe Tarım müdürü ve belediyemiz teknik ekipleriyle incelemelerde bulunduk. Kuşçuali mevkiinde bu organik tarım ve kooperatifleşme projesinin uygulanabilirliği ve model oluşturma üzerine analizler yaparak İlçemize kazandırılması noktasında tüm çalışmaları titizlikle yürüteceğiz.”dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Elmadağ'da, Organik, Tarım, İçin, Adımlar, Atılıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı