Haber Detayı
08 Eylül 2019 - Pazar 00:20
 
Elmadağ ile Çankaya Arasında Protokol İmzalandı
Çankaya Belediyesi ve Elmadağ Belediyesi Kardeş Kent Protokolü Elmadağ’da imzalandı. Belediye Başkanları Alper Taşdelen ve Adem Barış Aşkın’ın, katıldıkları bir işletme açılışında vatandaşlara duyurdukları kardeşlik anlaşması coşku ile karşılandı.
Ankara Haberi
Elmadağ ile Çankaya Arasında Protokol İmzalandı

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Elmadağ Belediye Başkanı Adem Barış Aşkın’ı makamında ziyaret etti. Ankara’nın komşu iki ilçesi olarak Kardeş Kent Protokolü de imzalayan belediye başkanları, ortak çalışmaların arttırılarak ilçede yaşayan vatandaşlara hizmet için her zaman yan yana olmaktan mutluluk duyacaklarını belirttiler. Elmadağ Belediyesi anı defterini imzalayan Taşdelen, “Elmadağ’ın gelişmesi için Kardeş Belediye olarak her zaman el ele, omuz omuza olacağız, her şey çok güzel olacak” notunu düştü.

 

KÖY ENSTİTÜLERİNİN 80. YILINA HAZIRLIK

Seçim sürecinden itibaren Çankaya’yı ve Taşdelen’i hep yanında hisseden, bu güveni duyan vatandaşların oyuyla işbaşına geldiğini belirten Elmadağ Belediye Başkanı Adem Barış Aşkın, “Bu kardeşlik protokolü ile de omuz omuza olmaktan onur duyacağım” dedi. Uzun ve kısa vadeli çalışmaları hakkında bilgi veren Aşkın, Elmadağ’ın tarihi öneminden söz ederek, önümüzdeki yıl 80. Kuruluş yıldönümü olan Köy Enstitüleri için Hasanoğlan’da görkemli bir etkinlik yapma hazırlığında olduklarını, yine Hasanoğlan’da bir parkın yenileme çalışmalarına başlayacaklarını aktardı.

 

Elmadağ Belediyesi ve iki ilçede yaşayan vatandaşlar arasındaki bağı güçlendirmek için dayanışma içinde davranacaklarını belirten Taşdelen, her türlü desteği vermekten mutluluk duyacaklarını ifade etti.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Elmadağ, ile, Çankaya, Arasında, Protokol, İmzalandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı