Haber Detayı
13 Mayıs 2013 - Pazartesi 23:56
 
Elmadağ'lı Avcılar, Piknikte Buluştu
Elmadağ Avcılar, Atıcılar, Balıkçılar ve Doğayı Koruma Derneği üyeleri, dernek tarafından organize edilen Bahara Merhaba Pikniğinde bir araya geldi.
Ankara Haberi
Elmadağ'lı Avcılar, Piknikte Buluştu

Hacı Murat yaylasında organize edilen pikniğe dernek üyelerinin yanı sıra, Elmadağ İlçe Kaymakamı Resul Kır ve İlçe Belediye Başkanı Gazi Şahin’de katıldı. Piknikte eğlenceli anlar yaşanırken, trap atışı yarışmasında 50 avcı atılıcılık da ne kadar iyi olduklarını gösterdiler. Trap yarışmasında atış yapan Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin, yarışmacılara başarılar dileyerek, atış esnasında dikkatli olmaları konusunda da uyarılarda bulundu. Dernek tarafından hazırlanan av malzemeleri ödüllerini, İlçe Kaymakamı Resul Kır ve İlçe Belediye Başkanı Gazi Şahin, dereceye giren avcılara takdim etti.

 

Elmadağ Avcılar, Atıcılar, Balıkçılar ve Doğayı Koruma Derneği Başkanı Servet Değerli; “ Havaların ısınması ile bu tür faaliyetlerimize daha çok önem vermeye başladık. Avcı kardeşlerimizin aileleri ile birlikte faaliyetlerimize katılıp, birlik ve beraberlik içerisinde eğlenmeleri bizi mutlu ediyor. Elmadağ İlçe Kaymakamı Resul Kır’a ve Belediye Başkanı Gazi Şahin’e katılımlarından dolayı teşekkür eden Dernek Başkanı Değerli; “ İlçemizin iki büyük ismi bugün bizlerin davetlerini kırmayıp, gelip bizler ile vakit geçirmelerini bizlere verilen değerin bir göstergesi olarak görüyoruz ve kendilerine teşekkür ediyoruz.” dedi.

 

Kaza ve yaralanmalara karşı önlemlerimizi almalıyız.

 

Bu tür faaliyetlerin, eğlenceli ve güzel vakit geçirmek için mükemmel bir fırsat olduğunu belirten Başkan Gazi Şahin; “ Derneklerin en güzel tarafı birlik ve beraberlik ruhu içerisinde kaynaşma ortamının sağlamak ve bunun devamlılığını getirmektir. Görüyoruz ki dernek başkanı ve üyeleri hep beraber bu birlikteliği sağlayarak güzel bir eğlence organize etmişler. Herkesi tebrik ediyor, kutluyorum” dedi. Başkan Şahin; Avcılığın dikkat edilmesi gereken bir spor olduğunu, av sırasında olabilecek kaza ve yaralanmalara karşı anında müdahale edilebilecek nitelikte ilkyardım çantasının eksiksiz bir şekilde mutlaka yanlarında bulunması gerektiğini belirtti.

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Elmadağ, Avcılar, Atıcılar, Balıkçılar, Doğayı, Koruma, Derneği, üyeleri, dernek
Yorumlar
Haber Yazılımı