Haber Detayı
05 Temmuz 2018 - Perşembe 01:22
 
Enver Demirel: Aile Akademileri Yaygınlaştırılmalı
Başkan Enver Demirel, Etimesgut Belediyesi Aile Akademisi'nin, toplumun temel taşı olan aile yapısını güçlendirdiğini belirterek, aile akademilerinin sayısının artırılması gerektiğini söyledi.
Etimesgut Haberi
Enver Demirel: Aile Akademileri Yaygınlaştırılmalı

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, belediye meclisi Temmuz ayı olağan toplantısında meclis üyelerine etiSEM Aile Akademisi hakkında bilgi verdi. Demirel, çocuk istismarı ve cinayetlerine ilişkin gündem dışı söz alan MHP meclis üyesi İlimdar Boztaş'ın aile akademilerinin önemine vurgu yapan konuşmasının ardından açıklama yaptı.

Demirel, çocuk istismarı ve cinayetlerinin tüm Türkiye'nin yüreğini yaktığını belirterek, çocuk istismarı ve cinayetlerinin nedenlerinin ve çözümlerinin iyi araştırılması gerektiğini söyledi.

Demirel, bu noktada aile akademilerinin çok önemli bir görevi olduğunu vurgulayarak, "Yerel yönetimlerde Türkiye'nin ilk aile akademisini 2013 yılında Etimesgut'ta kurduk. Akademimiz 10 bini aşkın ailemize ücretsiz hizmet verdi. Hemşehrilerimiz, akademiden aile terapisi, aile avukatlığı ve çocuk gelişimi dallarında hizmet alıyorlar. Akademiye başvuran anne, baba ve çocuklarımız için uzman sosyal hizmetler uzmanlarımız, psikologlarımız, avukatlarımız her türlü hizmeti sunuyor. Onlara yol gösteriyor. Yapılan terapilerle birçok çiftimiz boşanmaktan vazgeçiyor. Çocuklarımız daha mutlu aile içerisinde yetişiyor" dedi.

 

AKADEMİ NASIL HİZMET VERİYOR?

Ziya Gökalp Tesisleri içerisinde yer alan etiSEM Aile Akademisi'nden aileler ücretsiz olarak yararlanabiliyor. Randevu sistemiyle çalışan akademi, aile terapisi, aile avukatlığı ve çocuk gelişimi dallarında Etimesgutlular’a hizmet sunuyor. Boşanma aşamasına gelen çiftler 'Aşk ve evlilik terapisi, çift terapisi ve aile terapileriyle' eski mutlu günlerine yeniden kavuşuyorlar. Terapilere rağmen evliliklerini sağlıklı şekilde yürütemeyen çiftler de yine aile akademisi avukatlarının danışmanlığında boşanma süreçlerini yürütüyor. Akademi avukatları, aile hukuku, boşanma, velayet konularında çiftlere hizmet veriyor. Akademide 0-16 yaş arası çocuk ve gençlerin aile, okul ve sosyal çevreleriyle ilgili yaşadığı sorunlar da yine aile akademisinde çözüme kavuşuyor. Çocuk gelişimi uzmanları, "Çocuk gelişimi ve eğitimi, duygusal davranış sorunları, çocuk gelişim takibi, bebeğe hazırlık danışmanlığı, ilk yıllar danışmanlığı, anne ve çocuk sağlığı danışmanlığı, engelli çocukların ailelerine destek, ders çalışma alışkanlığının düzenlenmesi" gibi ailelerin karşılaştığı temel sorunların çözümünde ailelere destek oluyorlar.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Enver, Demirel:, Aile, Akademileri, Yaygınlaştırılmalı,
Yorumlar
Haber Yazılımı