Haber Detayı
06 Haziran 2018 - Çarşamba 03:08
 
Enver Demirel'den Gençlere Sadakat Uyarısı
Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, özel bir okulun Korkut Ata Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen mezuniyet törenine katıldı. Öğrencilerin gösterilerini izleyen Demirel, daha sonra onlara nasihatte bulundu.
Etimesgut Haberi
Enver Demirel'den Gençlere Sadakat Uyarısı

Öğrencilere, sadakat vurgusu yapan Demirel, "İnşallah hepiniz güzel okulları kazanırsınız. Mezun olduktan sonra bu ülkeye hizmet ederseniz. Sevgili gençler, ama şunu asla unutmayın; her nerede olursanız olun, hangi mesleği yaparsanız yapın bu ülkeye sadakatinizden asla vazgeçmeyin. Doğup büyüdüğünüz bu ülkemize, ay yıldızlı bayrağımıza ve bu millete karşı her zaman sadık kalınız. Bazı görevler için ehil olmak gereklidir, elbette, ancak her şeyden önce sadakat gelir. Bir insanın yaşadığı ülkesine, insanına sadakati yoksa istediği kadar ehil olsun, bu ülkeye katkı sağlayamaz. Biz zaten hep bu yüzden kaybediyoruz. Bakınız; 15 Temmuz hain darbe girişiminde bunu çok iyi gördük" dedi.

MİLLİ MANEVİ DEĞERLER

Başkan Demirel, gençlere 'Milli ve manevi değerlerinizi asla unutmayın" çağrısında bulunarak, "Ülkemize sahip çıkmanın en güzel yolu, işimize en güzel şekilde sahip çıkmaktan; milletin milli ve manevi değerlerine sahip çıkarak geleceğimizi şekillendirmekten geçiyor. Bu süreçte, sizleri okutmak için yemesinden içmesinden, gezmesinden kısarak sizleri okutan ailelerinizin fedakarlıklarını da asla unutmayın" dedi.

Etimesgut'un gelişimi hakkında da bilgi veren Demirel, gençlerden tesislere, hizmetlere ve yeşil alanlara sahip çıkmalarını istedi. Demirel, konuşmasının ardından aynı zamanda yeğeni olan okul 1.'si Esin Demirel'i kutlayarak plaket verdi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Enver, Demirel'den, Gençlere, Sadakat, Uyarısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı