Haber Detayı
11 Kasım 2015 - Çarşamba 23:35
 
Enver Demirel'den Etimesgutlulara Çağrı!
“Dikili Bir Ağacın Olsun” kampanyasının 9.’su, Cumartesi günü Saat 12:30’da Eryaman Şehit Osman Avcı Mahallesi’nde yapılacak.
Etimesgut Haberi
Enver Demirel'den Etimesgutlulara Çağrı!

Etimesgut Belediyesi “Dikili Bir Ağacın Olsun” sloganıyla başlattığı ağaç dikme kampanyasının 9.’sunu düzenleyecek. 14 Kasım Cumartesi günü saat 12:30’da Eryaman Şehit Osman Avcı Mahallesi’ne binlerce ağaç dikilecek. Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, sivil toplum kuruluşları, muhtarlar, meclis üyeleri ve vatandaşlarla birlikte ağaç dikecek.

Başkan Demirel, ilçenin yeşil alan miktarını artırmaya kararlı olduklarını belirterek, “İlçemiz her yönüyle büyüyor. Bir yanda modern konutlar yükseliyor, diğer yandan insanımızın sosyal, kültürel, sanatsal ihtiyaçlarını karşılayacak tesislerimiz yükseliyor. Şehrimizi, yaptığımız parklar ve kurduğumuz hatıra ormanlarıyla daha da güzelleştiriyoruz. Park sayımız 300’e ulaştı. Yeşil alan miktarımız 2 milyon metrekareyi buldu. Sadece bu yıl 20 noktada ağaçlandırma çalışması yaptık. Hatıra ormanlarında onbinlerce fidanı toprakla buluşturduk. Diktiğimiz fidanların bakımlarını da aksatmadan yapıyoruz. İnşallah fidanlar büyüdüğünde ilçemizin akciğerleri olacak, 7’den 70’e herkes bu alanlardan istifade edecek” diye konuştu.

Demirel, ağaç dikme programına bütün Etimesgutlular’ı davet ederek, “Etimesgut’ta herkesin bir dikili ağacı olsun. Dikili ağacı olmayan kalmasın” dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: “Dikili, Bir, Ağacın, Olsun”, kampanyasının, 9’su, Cumartesi, günü, Saat, 1230’d
Yorumlar
Haber Yazılımı