Haber Detayı
04 Kasım 2016 - Cuma 00:59
 
Enver Öktem, Etimesgut'ta CHP'lilere Seslendi
CHP İzmir eski milletvekili ve aynı zamanda Etimesgut’un önemli isimlerinden Enver Öktem, tüm partilileri dinci fazişme karşı çoban ateşini yakmaya davet etti.
Etimesgut Haberi
Enver Öktem, Etimesgut'ta CHP'lilere Seslendi

CHP İzmir eski milletvekili ve aynı zamanda Etimesgut’un önemli
isimlerinden Enver Öktem, tüm partilileri dinci fazişme karşı çoban
ateşini yakmaya davet etti. Öktem, tükenen umutların yeniden
yeşermesi gerektiğini belirtirken önemli mesajlar verdi.

  "Güzel ülkemizin, güzel insanları; Cumhuriyet; Egemenliğin kayıtsız, şartsız Milletin olduğu Parlamenter Demokrasinin adıdır. Kuvvetler birliğini ret eden, kuvvetler ayrılığını esas alan, Hukuk, adalet ve Demokrasi demektir. Açlığı, sefaleti, işsizliği yenmek, yolsuzluğu, soysuzluğu ret etmektir.
   Çağdışı eğitime,cehalete karşı savaşmak , kadın erkek eşitliğini yaşama geçirmek demektir. Ülkeyi; Din kurallarına göre değil, eşit yurttaşlar olarak herkesin inancını, etnik sesini özgürce yaşadığı demokratik, laik sosyal hukuk devleti demektir.
Her türlü darbeye ve dikta rejimine karşı durmak ve engellemektir. Emperyalizmi dize getirmek ve tam bağımsız Türkiye demektir.
   CHP işte böyle bir anlayışın ürünüdür. 100 yıllık mücadelenin özü ve siyasi akrabayız. Bizler işte bu rev çınarın günümüzdeki temsilcileriyiz. Biz Halkçı Devrimcileriz. Bizim elimiz Millete kalkmaz ancak Millete kalkan elleri kırarız. Çünkü biz Milletin ve Mustafa Kemal’in askerleriyiz.
   Saygıdeğer Cumhuriyet Halk Partililer;
   Gün Derlenip Toparlanma Günüdür. Gün Ülkemizi, Milletimizi, Cumhuriyetimizi ve M Kemal Atatürk’ün Devrimlerini kollama ve koruma günüdür. Eşkıyaya demokratik mücadele ile  haddini bildirme günüdür. Yarın çok geç olabilir. Bugünden tezi yok, ülkemizde akan kanı durdurmak , coğrafyamızda barışı egemen kılmak için, her türlü baskı ve zulme karşı direnme günüdür.
   Bu mücadele ayrışarak değil,birleşerek, dayanışarak kazanılır. Bu mücadele birbirimize çelme takarak,arkadan hançerleyerek, kin ve nefret duyarak kazanılamaz.
Bu mücadele  kucaklaşarak, birbirimizi severek, inanarak, dayanışarak kazanılır. Gelin Genlerimizde zaten var olan Kuvvayi Milliye ruhunu yeşertelim. Bunu başaracak inanca da, cesarete de sahibiz Tarih önünde suçlanmak istemeyenler, çocuklarımıza, torunlarımıza karşı suçlu olmak istemeyenler kadınıyla , erkeğiyle, genciyle, yaşlısıyla yeniden Kurtuluş Savaşı vermeye hazırım diyenler haydi hep birlikte yola koyulma vaktidir.
Adım adım üstümüze çullanan Dinci Faşizme karşı herkesi kendi köyünde, ilçesinde, mahallesinde, çalışma alanında Çoban Ateşini yakmaya davet edelim. Tükenen Umutları Yeniden yeşertelim.
Unutmayalım ki M.Kemal Atatürk, Kurtuluş savaşını çoban ateşini yakan Yerel Önderlerle,Yerel  örgütlenmeyle, kazanmıştır.
Ülkenin her alanında olduğu gibi,
Etimesgutumuzda da tepeden inme değil ,ancak Etimesgutlu önderlerin yaktığı çoban ateşiyle ve onların örgütlemesiyleYerel iktidar kazanılacaktır. İnancım o ki; CHP Genel Başkanı bu anlayışın
Partimizde yeşermesini engellemek isteyenlere izin vermeyecektir. Bu Şiarla  ayakta durabilir ancak bu anlayışla kazanabiliriz.
Yaşasın CHP, Yaşasın Demokratik-Laik
Cumhuriyet. Kahrolsun Faşizm.. "

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: CHP İzmir, eski, milletvekili, aynı, zamanda, Etimesgut’un, önemli, isimler
Yorumlar
Haber Yazılımı