Haber Detayı
17 Mart 2020 - Salı 22:40
 
Ersin Işık: Etimesgutluları Gelecek Partisi'ne Bekliyoruz
Gelecek Partisi Etimesgut İlçe Başkanı Ersin Işık, gazetemize yaptığı açıklamada tüm Etimesgutluları Gelecek Partisi altında buluşmaya davet etti.
Etimesgut Haberi
Ersin Işık: Etimesgutluları Gelecek Partisi'ne Bekliyoruz

   Ahmet Davutoğlu tarafından kurulan Gelecek Partisi, Ankara’da teşkilatlanma çalışmalarını sürdürüyor. Bu doğrultuda Sincan İlçe Başkanlığı’na Fuat Akkan’ı, Etimesgut İlçe Başkanlığı’na da Ersin Işık’ı getiren Gelecek Partisi’nde Ankara İl Başkanlığını ise Osman Hakan Kılıç yürütüyor.
    Etimesgut İlçe Başkanlığı’na getirilen Ersin Işık, parti çalışmaları hakkında gazetemize bilgi verirken yeni İlçe Binasının da faaliyete geçtiğini ve önümüzdeki süreçte açılışını Genel Başkan Ahmet Davutoğlu’nun katılımıyla yapacaklarını söyledi.
   Ersin Işık, Etimesgut’ta teşkilatlanma çalışmaları hakkında gazetemize şu bilgileri verdi: 
 
    NEDEN GELECEK PARTİSİ?
 
    “Teşkilatımızı oluşturduk. İyi gidiyoruz. Yönetim kurulumuzu oluşturduk. Hemen üye kayıtlarına başladık ve ardından kongremize hazırlanacağız. Kurulduğumuz günden bu yana partimize olan ilgi her geçen gün artıyor. Etimesgutlu hemşerilerimizin ciddi manada bir teveccühü söz konusu.”
    Neden Gelecek Partisi derseniz..
    Gelecek Partisi durup dururken kurulan bir parti değil, ihtiyaçtan doğan bir parti. Şu anda siyasi ortamda yaşanan gerginliği görüyorsunuz. Kutuplaştırılan iki taraf söz konusu. Bir taraf Cumhur İttifakı, diğer tarafta Millet İttifakı. Birbirine iki zıt grubun birbirlerine fütursuzca saldırdığı bir dönem yaşıyoruz. Bu dönemde, Genel Başkanımız Ahmet Davutoğlu önderliğinde Gelecek Partisi kuruldu. Parti programımızi herkesin okumasını istiyorum. Biz gerilimden uzak, Türkiye’de kardeşliği, birlik ve beraberliği yüceltecek bir parti olarak hayata geçtik. Bütün insanlarımızı kucaklayacak parti programımız söz konusu. Adaletten hukuk sistemine, sağlık sisteminden eğitim sistemine kadar gelecekle ilgili yapılması gerekenler öngörülüyor. İnsanlarımızın ciddi anlamda Gelecek Partisi’nden beklentisi var. Bugünkü iktidarın geçmişte yapılan başarılarından uzaklaştığı, gerileme sürecinin olduğu aşikardır. 
 
SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ GELECEK’TE
 
    Gelecek Partisi’nin de çıkışı buradan ileri geliyor. Özellikle adalet sistemi büyük yara aldı. İnsanların adalete güveni kalmadı. Hepimizin geleceği Türkiye’nin geleceğine bağlı. İnsanları bir arada tutacak, kutuplaşmadan uzaklaştıracak, insan onurunu yüceltecek bir partiye ihtiyaç vardı. Gelecek Partisi bundan sonra bunları sağlamak için ciddi çalışmalar yapıyor ve yapacak.
    Partimizin her konuda öngördüğü, programında yer alan çalışmalar var. Genel Merkezimizde kurulan hiç bir partide olmayan Politika İzleme Kurulu’muz (PİK) kurulmuş ve önemli çalışmalar yapıyor.  Örneğin İdlib sorunuyla ilgili PİK ciddi çalışmalar yaptı. Sorunun tespitini yaparken aynı zamanda çözüm önerilerini maddeler halinde sundu.  Ülkemiz sorunlarının çözümü Gelecek Partisi’ndedir.
 
ETİMESGUTLULARA MESAJ
 
    Etimesgutlu hemşerilerimizi partimize davet ediyorum. Teşkilatlarımızda gelip görev alsınlar. Ciddi çalışmalar yürütüyoruz, onların da katkılarını bekliyoruz. Etimesgut güzel bir şehir, yaşanılacak bir şehir. İlçemizin daha iyi hale gelmesi için herkesi Gelecek Partisi’ne bekliyoruz.”
Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Ersin, Işık:, Etimesgutluları, Gelecek, Partisi'ne, Bekliyoruz,
Yorumlar
Haber Yazılımı