Haber Detayı
14 Nisan 2015 - Salı 10:22
 
Eryaman, Baharı Şarkılarla Karşıladı
Eryaman Gökkuşağı Korosu konser verdi, Eryamanlılar baharı coşkuyla karşıladı.
Etimesgut Haberi
Eryaman, Baharı Şarkılarla Karşıladı

Etimesgut Belediyesi himayesinde çalışmalarını yürüten Eryaman Gökkuşağı Derneği Türk Müziği Korosu, ‘Bahar Sevinci’ konseriyle hayranlarını mest etti. Yunus Emre Kültür ve Spor Merkezi Salonu’nda gerçekleştirilen konseri, Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel ve eşi İlknur Demirel’in yanı sıra çok sayıda müziksever takip etti.

 

MÜZİK ZİYAFETİ SUNDULAR

Suat Yıldırım yönetimindeki koro, konserin ilk bölümünde Türk Sanat Müziği’nin farklı makamlarında bestelenen unutulmaz eserlere yer verdi. İkinci bölümde ise türkülerle harmanlanan konser büyük beğeni topladı. ‘Türkiyem, Çırpınırdı Karadeniz, Çanakkale’ gibi destanlaşan türküleri seslendiren koro, büyük alkış aldı. Türkülere Başkan Demirel ve eşi İlknur Demirel de eşlik etti. Demirel çifti, koro elemanlarıyla birlikte şarkılara eşlik ettiler. 33 şarkı seslendiren koro başkentlilere müzik ziyafeti sundu.

 

ARTIK SALONLARIMIZ VAR

Konser sonunda Başkan Demirel’e koro yönetimi tarafından çiçek ve plaket takdim edildi.

Başkan Demirel, Etimesgut’un artık bu tür konserlere ev sahipliği yapacak tesisleri bulunduğunu hatırlatarak, “İlçemizde eskiden konser salonlarımız yoktu. Çok değil 4-5 yıl öncesine kadar korolarımız Ulus’taki Resim Heykel Müzesi’ndeki konser salonlarında konserlerini verirdi. Ancak şimdi Korkut Ata Kongre ve Kültür Merkezi’nde 800 kişilik kapalı, 3500 kişilik açık amfi salonumuz var. Kent Konseyi’nde salonlarımız var. Yunus Emre’deki bu salonumuzu yeniden revize ettik, modern hale getirdik. Yaptığımız bu çalışmaların neticesinde baharı böyle güzel konserle karşılama imkanı bulduk. Bizlere müzik ziyafeti sunan koromuzu yürekten kutluyorum ve başarılı çalışmalarınızın, Türk müziğine hizmetlerinizin artarak devamını diliyorum” dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Eryaman, Gökkuşağı, Korosu, konser, verdi, Eryamanlılar, baharı, coşkuyla, karşı
Yorumlar
Haber Yazılımı