Haber Detayı
16 Ocak 2019 - Çarşamba 21:41
 
Etimesgut AK Parti'de Meclis Üyeliği İçin Düşünülen İsimler
Etimesgut AK Parti'de Gözler Meclis Üyeliğinde AK Parti, Etimesgut'ta Belediye Başkan Adayı çıkarmazken Cumhur İttifakı'nın adayı MHP'li Belediye Başkanı Enver Demirel'i destekleyecek.
Etimesgut Haberi
Etimesgut AK Parti'de Meclis Üyeliği İçin Düşünülen İsimler

Aday çıkarmayan AK Parti Etimesgut İlçe Teşkilatı'nda gözler, 31 Mart Yerel seçimlerinde Belediye Meclis Üyeliği listesine çevrildi. 147 ismin Belediye Meclis Üyeliği için müracaat ettiği teşkilat, geçtiğimiz günlerde meclis üyesi aday adaylarıyla birebir görüşerek bir mülakat gerçekleştirmişti.
Edindiğimiz bilgilere göre, Belediye Meclis Üyeliği için bazı isimler öne çıkmaya başladı. Liste için ön çalışmaların başladığı ve İl Teşkilatı ile paylaşıldığı belirtilirken Ankara İl Başkanlığı ve AK Parti Genel Merkezi'nin de meclis üyeliği listesine en az 2'şer ismi yazacağı konuşuluyor.
Etimesgut'ta en çok konuşulan konuların başında ise, AK Parti İlçe Başkanı Ebubekir Kipel'in meclis üyeliği listesinde yer alıp almayacağı.


KONTENJAN DA KİMLERİN ADI GEÇİYOR..
Ankara İl Başkanlığı'na sunulan taslak listeye göre, kontenjandan 4 Belediye Başkan Aday Adayının ismi geçiyor. Bunlar Ali Doğan, Ali Çiftçi, Hilmi Özer ve Fuat Yıldırım.
Ancak bu isimlerden bir iki tanesinin değişebileceği öngörülüyor.


MECLİS ÜYESİ LİSTESİNDE KİMLER BULUNUYOR?
Elimize geçen bilgilere göre Meclis Üyeliği için (Etimesgut Belediye Meclisi'nde bu dönem toplam 45 meclis üyesi bulunacak) aşağıdaki isimlerin yazılması bekleniyor..
Ümit Özaydın, Mehmet Ali Eryılmaz, Sabri Bulut, Nesibe Tükel, Ahmet Tekin, Naci Yılmaz, Serkan Sezgek, Murat Aktaş, Kenan Bayram, Aysel Tuncel, Hatice Sel, Zülbiye Sayın, Nilgün Gündoğdu, Birol Demirci, Orhan Uğurlu, Berin Temuroğlu, Erdal Güngör, Züleyha Biçer, Murat Güneş, Elif Özay, Zeynep Yıldırım, Mehmet Ünal, Nermin Tan, Bilal Mermer, Yaşar Göktaş, İsa Ünal, Enis Coşkun, Hayri Taha Pakdil, Ahmet Murat, Sebahattin Doğan, Hasan Emre, Recep Doğan, Menderes Özdemir, Kamil Meriç, Güven Altuntaş.

Not: Bu isimler sıralamaya göre değil karışık olarak yazılmıştır.. Taslak liste olduğu ifade edilmektedir..

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Etimesgut, AK, Parti'de, Meclis, Üyeliği, İçin, Düşünülen, İsimler,
Yorumlar
Haber Yazılımı