Haber Detayı
10 Aralık 2017 - Pazar 22:00
 
Etimesgut AK Parti'den Cuma Namazı Çıkışı Basın Açıklaması
TÜRKİYE’NİN dört bir yanında olduğu gibi Etimesgut’ta da vatandaşlar ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımasını protesto etti.
Etimesgut Haberi
Etimesgut AK Parti'den Cuma Namazı Çıkışı Basın Açıklaması

Etimesgut merkezinde bulunan Çarşı Camiinde cuma namazı çıkışında biraraya gelerek ABD’yi ve İsrail’i protesto eden vatandaşlar “Kudüs yanarsa dünya yanar”, “Kahrolsun ABD, Kahrolsun İsrail” sloganları attılar. AK Parti Etimesgut İlçe Başkanı Ebubekir Kipel’de, cuma namazı çıkışında bir basın açıklaması yaparak ABD’nin kararını kınadıklarını söyledi. AK Parti İlçe Yöneticilerinin, Belediye Meclis Üyelerinin ve vatandaşların katıldığı basın açıklamasında Ebubekir Kipel şunları söyledi:
   “Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ın hukuksuz Kudüs açıklaması, insanlık vicdanını yaralamış ve bölgemizdeki sorunları derinleştirmiştir. Sayın Cumhurbaşkanı’mızın kesin şekilde ilan ettiği üzere Kudüs, tüm Müslümanların kırmızı çizgisidir.Bu, bölgemizde barışı ve istikrarı tehdit etmeye yönelik bir adımdır. Alınan kararın, İsrail ve Filistin toplumları arasındaki husumeti arttırmaktan başka sonucu olmayacaktır. Asla kabul edilemez gördüğümüz bu karardan en kısa sürede dönülmelidir. İslam’ın sesini susturmak, kendi kurguları olan terör örgütlerini bahane ederek Müslümanların iradelerini esir etmek isteyenler, tarihte defalarca olduğu gibi yine hüsrana uğrayacaklardır. İslam’ın harem-i izzeti olan Kudüs’ü tacize teşebbüs edenler, Türküyle, Arabıyla, Kürdüyle tüm Müslümanlarda Selahaddin Eyyubi ruhunun dirilip karşılarına dikildiğini göreceklerdir. Türkiye’nin, İnsanlığın silüeti olan Kudüs’ün mahremiyetine yönelik bu saldırı karşısında Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ortaya koyduğu güçlü tepkinin sonuna kadar arkasındayız. Dünyadaki tüm Müslümanların, İslam İşbirliği Teşkilatı Zirve Dönem Başkanı olan Türkiye’nin çağrısına kulak vererek Kudüs’e sahip çıkacağına inanıyoruz.

   Diğer taraftan, Amerika Birleşik Dev-letleri’nin bu kararı, dünyada yaşanan adaletsizliğin yeni bir tezahürüdür.Bu hadise, Cumhurbaşkanımızın, küresel sistemin çarpıklıklarına ve adaletsizliklerine karşı uzun zamandır dile getirdiği “dünya 5’ten büyüktür” itirazının haklılığını teyit etmiştir.İslam’ın kalbine saplanmaya çalışılan bu hançere, ancak tüm Müslümanların iki elin parmaklarının kenetlenmesi gibi bütünleşmesiyle engel olabiliriz.

   Biz müslümanlar olarak Kudüs davası ve ümmetin birliği için her türlü çabayı göstermeye, her türlü fedakarlıkta bulunmaya hazırız. Kudüs davasının sonuna kadar takipçisi olacağız.”

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Etimesgut, AK, Parti'den, Cuma, Namazı, Çıkışı, Basın, Açıklaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı