Haber Detayı
11 Aralık 2017 - Pazartesi 21:47
 
Etimesgut-Alsancak'a Hatıra Ormanı Yapıldı
Etimesgut Belediyesi, Alsancak uğruna şehit düşen Yüzbaşı Murat Üçöz'ün hatırasına Alsancak Mahallesi'nde orman kurdu, 50 metrelik dev Alsancak dikti.
Etimesgut Haberi
Etimesgut-Alsancak'a Hatıra Ormanı Yapıldı

Haziran 2017'de Hakkari'nin Çukurca ilçesinde vatan, millet ve bayrak uğruna şehit düşen Yüzbaşı Murat Üçöz'ün hatırası, Etimesgut'ta yaşayacak. Etimesgut Belediyesi, 46 bin metrekare alan üzerinde 7 bin yetişkin ağaç dikerek oluşturduğu hatıra ormanına, 'Şehit Yüzbaşı Murat Üçöz Hatıra Ormanı' adını verdi.

Belediye Meclisi ayrıca Etimesgut Belediyesi tarafından Ahimesut Mahallesi'nde yapımı tamamlanan parka da Şehit İsa Nazlım'ın adını verdi. Karar, Belediye Meclisi'nce oybirliğiyle kabul edildi.

Toplam 60 bin metrekare alanın 46 bin metrekarelik bölümü ağaçlandırılırken, kalan bölümlerine yürüme yolları, koşu yolu, fitness setleri, halı saha ve oturma grupları kazandırıldı. Simgeşehir 1 ve 2. etaplar arasında kalan ve Şırıncaktepe olarak bilinen alan, Ankara'nın en güzel rekreasyon alanlarından birine dönüştü.

HATIRALARI YAŞIYOR

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Şehit Yüzbaşı Murat Üçöz'ün hatırasını, oluşturdukları hatıra ormanında yaşatacaklarını ifade ederek, "İlçemize birçok hatıra ormanı kazandırıyoruz. Bu hatıra ormanlarımıza da şehitlerimizin, bu vatana, millete hizmet etmiş devlet adamlarımızın, sanatçılarımızın isimlerini veriyoruz. İlçemizde Atatürk, 15 Temmuz Şehitleri, 17 Şubat Şehitleri, 23 Nisan, Prof. Dr. Oktay Sinanoğlu, Prof. Dr. Aziz Sancar, Gün Sazak, Fırat Çakıroğlu, Zeki Alasya isimlerini verdiğimiz hatıra ormanlarımız bulunuyor" dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Etimesgut-Alsancak'a, Hatıra, Ormanı, Yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı