Haber Detayı
09 Haziran 2019 - Pazar 13:47
 
Etimesgut Belediye Meclis Toplantıları Başlıyor
Ramazan Bayramı ve 9 günlük bayram tatilinin ardından, Etimesgut Belediyesi Meclis Toplantıları 10 Haziran Pazartesi günü başlıyor.
Etimesgut Haberi
Etimesgut Belediye Meclis Toplantıları Başlıyor

Etimesgut Belediyesi Meclis Toplantı Salonu'nda saat 18.00'de başlayacak olan Haziran/2019 Meclis toplantılarının gündemi aşağıdaki şekilde:
 
MECLİS GÜNDEMİ
 
1. Geçen Toplantıya ait tutanak özeti.
 
2. Park ve Bahçeler Müdürlüğü hizmetlerinde kullanılmak üzere araç ve iş makinası kiralanması hizmet alım ihalesinin sari yıllar olarak yapılmasına ilişkin Başkanlık Yazısı.
 
3. Atakent Sosyal Tesisleri Spor Salonları, Atabey Spor Merkezi ve Tunahan Spor Tesislerinde halkımıza sunulacak hizmetlerden alınacak ücretlerin belirlenmesine ilişkin Başkanlık Yazısı.
 
4. Vatandaşlarımızın enerji ihtiyaçlarının karşılanması ve ivedilikle işlem tesis edilebilmesi için Meclisimizce Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş’ye (TEDAŞ) daha önceden tahsis edilmiş trafo yerlerinden, 5393 sayılı Belediye Kanununun 18. Maddesi kapsamında sınırlı ayni hak  (geçit hakkı) izinlerinin verilmesi hususunda Başkanlık Makamına ve Emlak İstimlak Müdürlüğüne yetki verilmesine ilişkin Başkanlık Yazısı.
 
5. Başkent Doğalgaz A,Ş’nin talebine istinaden Alsancak Mahallesi imarın 47368 ada 1 parseli üzerinde koordinatları belirtilen 132 m2lik yerin Doğalgaz İstasyon yeri olarak kullanılmak üzere 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu çerçevesinde 10 yıllığına kiralanmasına ilişkin Başkanlık Yazısı.
 
6. Hakkâri ilinde görevi başında iken şehit olan Astsubay Yasin SARAÇ’ ın isminin ilçemizde yapılan veya yapılacak olan bir parka verilmesine ilişkin İmar Islah ve İsimlendirme Komisyon Raporu.
 
7. Eryaman 1.  Etap Kapalı Pazar yerinin yağmur oluklarının tıkanması sebebiyle oluşan sıkıntının giderilmesine ilişkin Araştırma ve İnceleme Komisyonu, Çevre Komisyonu ile Bütçe ve Plan Komisyonları müşterek raporu.
 
8. ETİSEM Merkezleri ile Sosyal Tesislerden faydalanan vatandaşlarımıza yönelik Bilinçli Tüketici davranışları konusunda bilgilendirici seminerler düzenlenmesine ilişkin Halkla İlişkiler Komisyonu ile Tüketiciyi Koruma Esnaf ve Sanatkârlar Komisyonları müşterek raporu.
 
9. Haziran ayının 3. Pazar gününün Babalar günü olması münasebeti ile Belediyemiz İlbilge Hatun Erinç Evi ve Huzurevinde kalan sakinlerimize yönelik çeşitli etkinlikler düzenlenmesine ilişkin Yaşlılar Komisyonu ile Eğitim Kültür Komisyonları müşterek raporu.
 
10. İlçe sınırlarımız içerisindeki kaldırımlara engelli ve bebek arabası kullanan yayalara uygun olacak şekilde rampalar yapılmasına ilişkin Ulaşım ve Trafik Komisyonu ile Hesap Tetkik Komisyonları müşterek raporu.
 
11. Toplumda sıklıkla karşılaşılan dolandırıcılık vakalarından yaşlı vatandaşlarımızın nasıl korunacağına yönelik çeşitli programlar düzenlenmesine ilişkin Yaşlılar Komisyonu ile Sosyal Hizmetler Komisyonları müşterek raporu.
12. Tüketici haklarını korumak amacıyla ilçe sınırlarımız içerisinde dayanıklı tüketim malları satan işyerlerinin denetimlerinin yapılmasına ilişkin Tüketiciyi Koruma Esnaf ve Sanatkârlar Komisyonu ile Sağlık Komisyonları müşterek raporu.
 
13. Haziran ayının ikinci haftasının Çevre Koruma Haftası olması münasebeti ile "Tasarruf İlk Başta Evlerden Başlar" konulu farkındalık yaratıcı projeler geliştirilmesine ilişkin Araştırma ve İnceleme Komisyonu ile Çevre Komisyonları müşterek raporu.
 
14. İlçemizde yaşayan alevi vatandaşlarımıza yönelik Eryaman ve Elvankent bölgelerinde cem evi ve sosyal kültür merkezi yapılmasına ilişkin Araştırma ve İnceleme Komisyonu, Hukuk ve Tarifeler Komisyonu, Bütçe ve Plan Komisyonu ile Emlak İstimlak Komisyonları müşterek raporu.
 
15. 26 Haziran Uluslar Arası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü olması münasebeti ile gençlerimize ve ailelerine yönelik çeşitli etkinlikler düzenlenmesine ilişkin Gençlik Komisyonu, İnsan Hakları Komisyonu ile Sosyal Hizmetler Komisyonları müşterek raporu.
 
16. Belediyemiz Başkanlık binası önündeki Atatürk büstünün yerinin değiştirilmesi ve Atatürk' ün Etimesgut' a geliş tarihinde çeşitli etkinliklerle kutlanmasına ilişkin Eğitim Kültür Komisyonu ile Araştırma ve İnceleme Komisyonları müşterek raporu.
 
17. Alsancak Mahallesi Şehit İsa Nazlım Parkı önünde bulunan cadde üzerine iki taraflı kasis yapılmasına Kadın Aile ve Çocuk Komisyonu ile Ulaşım ve Trafik Komisyonları müşterek raporu.
 
18. Bağlıca Mahallesi 48151 ada 2 parselinin batısında bulunan park alanı içerisinden, su hattı çekilebilmesi için Ankara Su ve Kanalizasyon İşleri Genel Müdürlüğüne (ASKİ) 5393 sayılı Belediye Kanununun 18. Maddesi kapsamında sınırlı ayni hak (geçit hakkı) verilip verilmemesine ilişkin Hukuk ve Tarifeler Komisyonu ile Emlak İstimlak Komisyonları müşterek raporu.
 
19. Bağlıca Mahallesi imarın 46763 ve 46806 adalar arasında bulunan Eskibağlar Parkının içerisinden çalışma sonrasında parkın eski haline getirilmesi şartı ile yer altı kablosu çıkışı yapılması için Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş’ye (TEDAŞ) 5393 sayılı Belediye Kanununun 18. Maddesi kapsamında sınırlı ayni hak (geçit hakkı) verilip verilemeyeceğine ilişkin Hukuk ve Tarifeler Komisyonu ile Emlak İstimlak Komisyonları müşterek raporu.
 
20. Süvari Mahallesi imarın 46078 ve 46089 adalar arasında bulunan Evliya Çelebi Parkının içerisinden çalışma sonrasında parkın eski haline getirilmesi şartı ile yer altı kablosu çıkışı yapılması için Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş’ye (TEDAŞ) 5393 sayılı Belediye Kanununun 18. Maddesi kapsamında sınırlı ayni hak (geçit hakkı) verilip verilemeyeceğine ilişkin Hukuk ve Tarifeler Komisyonu ile Emlak İstimlak Komisyonları müşterek raporu.
Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Etimesgut, Belediye, Meclis, Toplantıları, Başlıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı