Haber Detayı
09 Nisan 2019 - Salı 00:02
 
Etimesgut Belediye Meclis Toplantısı Çarşamba Günü Başlıyor
Etimesgut'ta, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından yeni dönemin ilk Belediye Meclis toplantısı 10 Nisan Çarşamba günü Belediye Meclis Toplantı Salonu'nda başlayacak.
Etimesgut Haberi
Etimesgut Belediye Meclis Toplantısı Çarşamba Günü Başlıyor

Etimesgut Belediyesi'nin 31 Mart yerel seçimlerinin ardından yeni dönemin ilk Belediye Meclis Toplantısı 10 Nisan Çarşamba günü Başkanlık binasında bulunan Meclis Toplantı Salonu'nda başlayacak. Toplantının başlama saati 18.00
 
Etimesgut Belediye Meclisi'nde, nüfus artışına paralel olarak yeni dönemde 45 Belediye Meclis Üyesi görev yapacak. 31 Mart yerel seçimlerinde seçilen 45 Meclis Üyesi ( MHP-15, AK Parti -10, CHP-14, İYİ Parti-6) ilk toplantıda biraraya gelecek ve 5 yıl boyunca Etimesgut ile ilgili önemli kararlara imza atacaklar.
 
Nisan ayı Belediye Meclis Toplantısının gündemi şu şekilde:
 
GÜNDEM;

1- Açılış, yoklama ve geçici Meclis Divanının oluşturulması.

2- Saygı duruşu ve İstiklal Marşı.

3- Belediye Meclisi içinden, 5393 sayılı Belediye Kanununun 19. Maddesi gereği 2 Meclis Başkan vekili ile 4 Divan Kâtibinin seçilmesine ilişkin Başkanlık Yazısı.

4- Belediye Meclisi içinden, 5393 sayılı Belediye Kanununun 33. Maddesi gereği 3 Daimi Encümen Üyesi seçilmesine ilişkin Başkanlık Yazısı.

5- Belediye Meclisi içinden 5393 sayılı Belediye Kanununun 24. maddesi gereği Belediye Meclisi çalışmalarına yardımcı olmak üzere İhtisas Komisyonları oluşturulması ve bu Komisyonlara üye seçilmesi, seçilen bu üyelerin görev sürelerinin belirlenmesine ilişkin Başkanlık yazısı.

6- Belediye Meclis Üyeleri arasından atanan veya atanacak olan Başkan Yardımcılarına ödenecek ücretlerin tespitlerine ilişkin Başkanlık yazısı.

7- 5393 sayılı Belediye Kanununun 25. maddesi gereği Belediye Meclisinin 02.01.2019 tarih ve 13 sayılı kararı ile kurulan Denetim Komisyonunca Belediyemizin 2018 yılına ait Gelir ve Giderleri ile Hesap ve İşlemlerinin denetimi ile ilgili hazırlanan raporun Belediye Meclisi Çalışma yönetmeliğinin 22. maddesi gereği Meclis Başkanlığına sunulması ve Meclisin bilgilendirilmesi.

8- 5393 sayılı Belediye Kanunun 13. ve 15. Maddeleri gereği Belediyemizce Türk Beyleri Kent Meydanında Gıda Fuarı ve Ramazan Etkinlikleri düzenlenmesi hususunda Belediyemiz ilgili Müdürlüklerine yetki verilmesine ilişkin Başkanlık Yazısı.

9- Aşağıyurtçu Mahallesi imarın 49263 ada 3 sayılı parselin batısında bulunan yapılı olmayan park alanı ve Oğuzlar Mahallesi imarın 18160 ada 1 sayılı parselin doğusunda bulunan ve yapılı olmayan park alanı içerisinden atık su hattı çekilebilmesi için Ankara Su ve Kanalizasyon İşleri Genel Müdürlüğüne (ASKİ) 5393 sayılı Belediye Kanununun 18. Maddesi kapsamında sınırlı ayni hak (geçit hakkı) verilip verilmeyeceğine ilişkin Başkanlık Yazısı.

10- Belediyemizin 2018 yılına ait Faaliyet Raporuna ilişkin Başkanlık yazısı.

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Etimesgut, Belediye, Meclis, Toplantısı, Çarşamba, Günü, Başlıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı