Haber Detayı
01 Ekim 2019 - Salı 13:22
 
Etimesgut Belediye Meclisi Ekim Ayı Toplantıların Gündemi
Etimesgut Belediyesi Ekim ayı Meclis toplantıları bugün (1 Ekim Salı) başlıyor. Ekim ayında meclis toplantılarında görüşülecek konular şöyle:
Etimesgut Haberi
Etimesgut Belediye Meclisi Ekim Ayı Toplantıların Gündemi

Belediye Başkanlık Binasında bulunan Meclis Toplantı Salonu'nda saat 18.00'de Belediye Başkanı Enver Demirel Başkanlığı'nda toplanacak olan Meclis, 5 gün süreyle çalışmalarını sürdürecek.
 
EKİM AYI MECLİS TOPLANTISI GÜNDEMİ
 
1. Geçen Toplantıya ait tutanak özeti.
 
2. Mahalli İdare Birlikleri Norm Kadro İlke ve Standartlarına ilişkin yönetmelik ve 5393 sayılı Belediye Kanunun 48. ve 49. maddeleri gereğince memur kadrolarında iptal-ihdas yapılmasına ilişkin Başkanlık Yazısı.
 
3. Ahimesut Mahallesi imarın 46151 ada 1 sayılı parsele ait 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı değişikliği teklifine ilişkin Başkanlık Yazısı. 
 
4. İmarın 48164 ada 1 sayılı parsel ve imarın 48967 adanın doğusundaki park alanına ait 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı değişikliği teklifine ilişkin Başkanlık Yazısı. 
 
5. Alsancak Mahallesi İmarın 45627 ada 1 sayılı parseline ait 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı değişikliği teklifine ilişkin Başkanlık Yazısı. 
 
6. Park ve Bahçeler Müdürlüğünün hizmet alanı içerisinde bulunan 12 adet yeşil alan ve park alanlarına isim verilmesine ilişkin Başkanlık Yazısı.
 
7. Belediyemiz hizmetlerinde kullanılmak üzere Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğünden araç alımına ilişkin Başkanlık Yazısı
 
8. İşletme ve İştirakler Müdürlüğü bünyesinde faaliyete başlayacak olan Etimesgut Belediyesi Devlet BAHÇELİ Eğitim Spor ve Yaşam Merkezi içerisinde yer alan Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu ve Spor salonlarında vatandaşlara sunulacak hizmetlerden alınacak ücretlerin tespitine ilişkin Başkanlık yazısı.
 
9. 8-12 Ekim Ahilik Kültür Haftası olması münasebeti ile çeşitli etkinlikler düzenlenmesine ilişkin Eğitim Kültür Komisyonu ile Tüketiciyi Koruma Esnaf ve Sanatkarlar Komisyonları müşterek raporu.
 
10. 1-7 Ekim Camiler ve Din Görevlileri Haftası olması münasebetiyle ilçemizde ki camilerin temizlik, bakım ve onarım işlemlerinin gerçekleştirilmesine ilişkin Araştırma ve İnceleme Komisyonu ve Sosyal Hizmetler Komisyonları müşterek raporu.
 
11. 13 Ekim Ankara’nın Başkent oluşunun yıldönümü olması münasebetiyle ilçemizde çeşitli program ve etkinlikler düzenlenmesine ilişkin Bütçe ve Plan Komisyonu, Gençlik Komisyonu ile Araştırma ve İnceleme Komisyonları müşterek raporu.
 
12. İlçemizde uygun görülen bir alanda “Gönül Komşusu Fidanlığı” adı altında engelli bireylerimizin ailelerine destek amaçlı ağaç dikim etkinliği düzenlenmesine ilişkin Engelliler Komisyonu ile Çevre Komisyonları müşterek raporu.
 
13. 29 Ekim- 4 Kasım Kızılay Haftası olması münasebetiyle etkinlikler düzenlenmesine ilişkin Sağlık Komisyonu ile İnsan Hakları Komisyonları müşterek raporu.
 
14. 31 Ekim Dünya Tasarruf Günü olması münasebeti ile eğitici seminerler verilmesine ilişkin Tüketiciyi Koruma Esnaf ve Sanatkârlar Komisyonu ile Bütçe ve Plan Komisyonları müşterek raporu.
 
15. Ekim ayının 1. Pazartesi günü Dünya Çocuk Günü olması münasebeti ile 2019-2020 eğitim öğretim dönemi için ihtiyaç sahibi çocuklara kırtasiye yardımı yapılmasına ilişkin Araştırma ve İnceleme Komisyonu ile Sosyal Hizmetler Komisyonları müşterek raporu.
 
16. Eryaman bölgesinde kullanılan vinç destekli çöp konteynırlarının ilçe sınırlarımız genelinde kullanılması için gerekli çalışmaların yapılmasına ilişkin Bütçe ve Plan Komisyonu, Çevre Komisyonu ile Araştırma ve İnceleme Komisyonları müşterek raporu.
 
17. Piyade Mahallesi ve Ahi Elvan Mahallesinin güzergâhları üzerinde bulunan Festival Alanının ön tarafına çift yönlü yaya kaldırımı yapılmasına ilişkin Çevre Komisyonu ile Araştırma ve İnceleme Komisyonları müşterek raporu.
 
18. Eryaman Mahallesinde Cuma günleri kurulan Eryaman Köy içi açık Pazar alanın üzerinin kapatılmasına ilişkin Bütçe ve Plan Komisyonu ile Araştırma ve İnceleme Komisyonları müşterek raporu.
 
19. İlçe sınırlarımız içerisinde yeni yapılacak yeşil alan, park, sokak v.b yerlere farkındalık yaratmak amacıyla “Otizm, Serebnal, Pals” gibi isimler verilmesine ilişkin Engelliler Komisyonu, Çevre Komisyonu ile İmar Islah ve İsimlendirme Komisyonları müşterek raporu.
 
20. Eryaman Mahallesi 47397 ada 1 parsel üzerine sosyal tesis yapılmasına ilişkin Bütçe ve Plan Komisyonu ile Araştırma ve İnceleme Komisyonları müşterek raporu.
 
21. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle belediyemizce çeşitli etkinlikler düzenlenmesine ilişkin Eğitim Kültür Komisyonu ile Gençlik Komisyonları müşterek raporu.
 
22. Türk Beyleri Kent Meydanının Eylül ayında yapılan Festival etkinliklerinden sonrada fuar alanı olarak kullanılması için gerekli çalışmaların yapılmasına ilişkin Tüketiciyi Koruma Esnaf ve Sanatkarlar Komisyonu ile Araştırma ve İnceleme Komisyonları müşterek raporu.
 
23. Eylül ayı içerisinde kutlanan Aşure Günü münasebetiyle ilçe halkımıza ve personellere aşure dağıtılmasına ilişkin Hesap Tetkik Komisyonu ile İnsan Hakları Komisyonları müşterek raporu.
 
24. Süvari Mahallesinde kurulan Pazartesi Pazarı alanına yada Süvari Mahallesi Mareşal Fevzi Çakmak Parkı üzerine Sosyal Tesisi yapılmasına ilişkin Araştırma ve İnceleme Komisyonu ile Çevre Komisyonları müşterek raporu.
 
25. İlçemiz İstasyon Mahallesindeki İlçe Emniyet Müdürlüğü çevresine ATM kurulmasına ilişkin Araştırma ve İnceleme Komisyonu Raporu.
 
26. Park ve Bahçeler Müdürlüğünün hizmet alanı içerisinde bulunan yeşil alanlara isim verilmesine ilişkin İmar Islah ve İsimlendirme Komisyon raporu.
Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Etimesgut, Belediye, Meclisi, Ekim, Ayı, Toplantıların, Gündemi,
Yorumlar
Haber Yazılımı