Haber Detayı
12 Nisan 2019 - Cuma 02:09
 
Etimesgut Belediye Meclisi'nden İlk Toplantı
Etimesgut Belediye Meclisi, yeni dönemin ilk toplantısını Belediye Başkanı Enver Demirel başkanlığında gerçekleştirdi.
Etimesgut Haberi
Etimesgut Belediye Meclisi'nden İlk Toplantı

Toplantı, saygı duruşu ve istiklal marşıyla başladı. Meclis'in faaliyetlerine başlayabilmesi için Başkanvekilliği, Katip Üyelikler, Encümen Üyelikleri ve İhtisas Komisyonları'nın seçimleri yapıldı.

Meclis Başkanvekilliği'ne MHP'den Soner Cengiz, AK Parti'den Hüseyin Gazi Ezer; Daimi Encümen Üyeliklerine MHP'den İsa Çakır, Egemen Otan ile AK Parti'den Semra Korkmaz; Divan Katipliğine ise MHP'den Erol Özcan ve Nilüfer Tosun, AK Parti'den Semra Korkmaz, CHP'den Tülin Yıldırım seçildiler. 19 ihtisas komisyonu için de üyeler belirlendi.

 

'UYUM İÇİNDE ÇALIŞACAĞIZ'

Başkan Demirel, tüm meclis üyelerini tebrik ederek, belediye meclisinin Etimesgut'un gelişimine katkı sağlayacak, yaşam kalitesini artıracak güzel hizmetlerin altına imza atacağına olan inancını dile getirdi. Demirel, "Seçimler geride kaldı, halkımız kararını verdi. Hemşehrilerimiz bizden güzel hizmetler bekliyor. İnşallah uyum içerisinde, ilçemize birçok yatırımı, hizmeti birlikte kazandırırız" dedi.

 

45 ÜYE VAR

Etimesgut Belediye Meclisi'nde MHP 15, AK Parti 10, CHP 14, İyi Parti 6 meclis üyesi ile temsil ediliyor. 4 partili belediye meclisinin ilk toplantısına, vatandaşlar da yoğun ilgisi gösterdiler.

 

YENİ GRUP BAŞKAN VEKİLLERİ

Siyasi partilerin Etimesgut Belediye Meclisi'ndeki Grup Başkan Vekilleri de belli oldu. İşte yeni grup başkan vekilleri:

AK PARTİ : Ali Doğan

CHP         : Hür Keçeci

MHP         : Nazım İlgi

İYİ Parti    : İsmail Kalaycı

 

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Etimesgut, Belediye, Meclisi'nden, İlk, Toplantı,
Yorumlar
Haber Yazılımı