Haber Detayı
10 Nisan 2018 - Salı 00:54
 
Etimesgut Belediyesi 2017 Faaliyetleri İbra Edildi
Etimesgut Belediye Meclisi, Nisan ayı oturumunda belediye hizmetlerini içeren faaliyet raporunu görüştü.
Etimesgut Haberi
Etimesgut Belediyesi 2017 Faaliyetleri İbra Edildi

Yapılan görüşmeler sonucumda Belediye'nin 20107 Mali Yılı Faaliyeti ibra edildi. Belediye Başkanı Enver Demirel, borcu olmayan, kendi ayakları üzerinde durup, öz kaynaklarıyla yatırım yapabilen, Türkiye'deki ender belediyelerden biri olduklarını söyledi.

BELEDİYE NEREDEN NEREYE GELDİ?

Hizmet ve yatırımları gerçekleştirirken belediyenin tek bir gayrimenkulünü satmadıklarını kaydeden Demirel, "Gayrimenkul satmadığımız gibi belediyemize gayrimenkul kazandırıyoruz. Bağlıca Aile Yaşam, Eğitim ve Spor Kompleksi'nden bahsediyorum; bakınız bu belediye 60 bin metrekare alana 40 milyonun üzerinde bir yatırımı tek kalemde yapabiliyor ve bu yatırımı da 1 yıl gibi kısa sürede açmayı kendisine hedef koyabiliyor. Ve bunu da kendi kaynaklarıyla yapıyor. Bu belediyenin nereden nereye geldiğini göstermesi açısından çok önemli bir örnektir. Yaptığımız onlarca tesisimizi sayın genel başkanımız Devlet Bahçeli'nin katılımları ile inşallah 12 Mayıs'ta hizmete açacağız. Açılışını yapacağımız tesisler arasında yaşam merkezleri, spor tesisleri, ormanlar, parklar ve hemşehrilerimizin yaşam standardını yükseltecek daha bir çok donatı yer alıyor. Bir şehirde yol, kaldırım, yaşam merkezi elbette olacak ama biz dünüyle bugünüyle, kültürüyle sanatıyla Etimesgut'a topyekun bir hizmet sunuyoruz. Biliyoruz ki bu makamlar gelip geçicidir, önemli olan hoş bir seda bırakmak; milletin emanetine, kaynaklara sahip çıkmak ve hesap verebilir yönetim anlayışını hakim kılmaktır. Çok şükür biz bunu başardık" dedi.

KÜTÜPHANE MÜJDESİ

etiSEM projesiyle binlerce kişiye meslek ve beceri eğitimi sunduklarını hatırlatan Demirel, gençlere yeni kütüphane müjdesi verdi. Demirel, "Kent konseyimizin üst katında kütüphanemiz var. Bu kütüphanemiz gençlerimizden büyük ilgi görüyor. Bu ilgiyi görünce, Ahi Elvan Aile Yaşam Merkezi'mizde yaklaşık 2 bin metre karelik alanı Ankara'nın en güzel kütüphanelerden birine dönüştürmeye karar verdik. Tüm gençlerimiz için şimdiden hayırlı olsun" dedi. Demirel, faaliyet raporunun Etimesgut için hayırlı olmasını dileyerek, raporun hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti. Yapılan konuşmaların ardından faaliyet raporu ibra edildi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Etimesgut, Belediyesi, 2017, Faaliyetleri, İbra, Edildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı