Haber Detayı
04 Haziran 2018 - Pazartesi 12:17
 
Etimesgut Belediyesi Haziran Ayı Meclis Gündemi
Etimesgut Belediyesi Haziran Ayı Meclis Toplantıları bugün saat 18.00'de, Belediyenin Meclis Toplantı Salonu'nda başlayacak. Bu ayki meclis toplantılarının gündemi şu şekilde:
Etimesgut Haberi
Etimesgut Belediyesi Haziran Ayı Meclis Gündemi

G Ü N D E M:

1.    Geçen toplantıya ait tutanak özeti.
2.    Belediye ve Bağlı Kuruluşları ile Mahalli İdare Birlikleri Norm Kadro İlke ve Standartlarına dair yönetmeliğin 5. 7. ve 11. maddeleri ile 5393 sayılı Belediye Kanunun 48. ve 49. maddeleri gereğince dolu kadroda kadro derece değişikliği iptal-ihdas yapılmasına ilişkin Başkanlık Yazısı.
3.    Belediyemizin 2018 Mali Yılı bütçesinden ödenek aktarımı yapılmasına ilişkin Başkanlık Yazısı.
4.    Belediyemiz ve Kırgız Cumhuriyeti Narın Belediyesi arasında düzenlenen Kardeş Belediye Protokolüne istinaden Kırgız Cumhuriyeti Narın Belediyesi’ nin daveti üzerine 2018 yılı Temmuz ayı içerisinde 7 günlük araştırma ve inceleme gezisi düzenlenmesine ilişkin Başkanlık Yazısı.
5.    Suriye Mare Şehri Yerel Meclisi ile iş birliğiyle ortak yürütülecek olan “Kültür ve Eğitim Merkezi Projesi ve Tesisleri” kapsamında yürütülecek projenin görüşülüp karara bağlanmasına ilişkin Başkanlık Yazısı.
6.    Şehit Osman Avcı Mahallesi 2648 sokak ile 2649 sokak arasında bulunan yere elektrik hattı çekilebilmesi için 5393 sayılı Belediye Kanunun 18. Maddesi çerçevesinde Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş. ye (TEDAŞ) sınırlı ayni hak izninin (geçit hakkı) verilip verilmeyeceğine ilişkin Başkanlık Yazısı.
7.    5393 sayılı Belediye Kanunun 75. Maddesi çerçevesinde Bağlıca Mahallesi 47236 ada yanı yeşil alan üzerinde bulunan yere Otomatik Meteoroloji Gözlem İstasyonu kurulabilmesi için Orman ve Su İşleri Bakanlığına 25 yıllığına bedelsiz tahsis edilebilmesi adına protokolün imzalanması amacıyla Emlak ve İstimlak Müdürlüğü ile Başkanlık Makamına yetki verilmesine ilişkin Başkanlık Yazısı.
8.    Yavuz Selim Mahallesi 628. Sokakta bulunan “ESEN PARKI” nın isminin                 “ ŞEHİT YILDIRIM AKSAL PARKI ” olarak değiştirilmesine ilişkin Başkanlık Yazısı.
9.    07/05/2018 tarih ve 238 sayılı Meclis kararının iptal edilerek ilçe sınırlarımız içerisinde kurulan semt pazarlarında satılan ürünlerin üzerine konmak üzere pazarcı etiketlerinin satış fiyatlarının yeniden belirlenmesine ilişkin Başkalık Yazısı.
10.    Bağlıca Mahallesi imarın 48768 ada 1 sayılı parseline ait 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliğine ilişkin Başkanlık Yazısı.
11.    Göksu Mahallesi 48739 ada 1 parselde bulunan Etimesgut Belediyesi Emekliler Konağının isminin değiştirilmesine ilişkin İmar Islah ve İsimlendirme Komisyon Raporu.
12.    Şeker Mahallesi 48303 ada 1 ve 2 sayılı parseller ile 48304 ada 1 sayılı parseline ait 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliğine ilişkin İmar Islah ve İsimlendirme Komisyon Raporu.
13.    Alsancak Mahallesi 1773 Caddenin Mehmet Akif Ersoy Caddesi ile kesiştiği 2201 sokağa kaldırım yapılmasına ilişkin Çevre Komisyon Raporu.
14.    17 Haziran Dünya Çölleşmeye Karşı Mücadele günü olması münasebetiyle ilçemizde uygun görülen alanlarda ağaçlandırma etkinlikleri düzenlenmesine ilişkin Tüketiciyi Koruma Esnaf ve Sanatkârlar Komisyonu ile Araştırma ve İnceleme Komisyonları müşterek Raporu.
15.    06-12 Mayıs Kan Haftası olması münasebetiyle etkinlikler düzenlenmesine ilişkin İnsan Hakları Komisyonu ile Sağlık Komisyonları müşterek Raporu.
16.    3 Haziran Türkçe’nin resmi dil oluşunun yıl dönümü olması münasebetiyle etkinlikler düzenlenmesine ilişkin Eğitim Kültür Komisyonu ile Bütçe ve Plan Komisyonları müşterek Raporu.
17.    İlçemizdeki parklarda bulunan spor ekipmanlarının bakım ve onarımlarının yapılmasına ilişkin Sosyal Hizmetler Komisyonu ile Bütçe ve Plan Komisyonları müşterek Raporu.
18.    17 Haziran Babalar Günü olması münasebetiyle etkinlikler düzenlenmesine ilişkin Yaşlılar Komisyonu ile Hesap Tetkik Komisyonları müşterek Raporu.
19.    İlçemizde kurulan yada kurulacak olan kütüphanelerde E-Kütüphane uygulamasına geçilmesine ilişkin Engelliler Komisyonu ile Hesap Tetkik Komisyonları müşterek Raporu.
20.    5 Haziran Dünya Çevre Günü olması münasebetiyle çeşitli etkinlikler düzenlenmesine ilişkin Gençlik Komisyonu ile Çevre Komisyonları müşterek Raporu.
21.    İlçemizdeki Elvan Çeşmesi olarak anılan çeşmenin restore işlemlerini yapılmasına ilişkin Emlak İstimlak Komisyonu ile Araştırma ve İnceleme Komisyonları müşterek Raporu.
22.    30 Haziran Emekliler Haftası olması münasebetiyle çeşitli etkinlikler düzenlenmesine ilişkin İnsan Hakları Komisyonu ile Yaşlılar Komisyonları müşterek Raporu.

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Etimesgut, Belediyesi, Haziran, Ayı, Meclis, Gündemi,
Yorumlar
Haber Yazılımı