Haber Detayı
06 Temmuz 2018 - Cuma 11:39
 
Etimesgut Belediyesi, Judo'da Avrupa Üçüncüsü Oldu
Etimesgut Belediyesi Judo takımı, Romanya'da düzenlenen Balkan şampiyonasından 1 altın ve 2 gümüş madalyayla dönerken, Bosna Hersek'teki Avrupa Şampiyonası'nı da 3.'lükle tamamladı.
Etimesgut Haberi
Etimesgut Belediyesi, Judo'da Avrupa Üçüncüsü Oldu

Etimesgut Belediyesi Judo takımının başarısı ülke sınırlarını aştı. Balkan Şampiyonası'na katılan Etimesgut Belediyesi Judo takımı milli judocularından 57 kiloda Buket Mercan 1.'lik kürsüsüne çıkarak altın madalyanın sahibi oldu. Aynı turnuvada 48 kiloda Özge Andiç ve 78 kiloda Sıdıka Işık gümüş madalya kazandılar. Bosna-Hersek'te gerçekleştirilen Avrupa Judo Turnuvası'nda milli formayla mücadele eden Ahmet Burak Çuhadar, 81 kiloda Avrupa 3.'sü oldu.

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, judo takımının başarısıyla gurur duyduklarını belirterek, dereceye giren sporcuları tebrik etti. Judo takımının Ahi Elvan Aile Yaşam Merkezi'nde yeni salonunda çalışmalarına başladığını kaydeden Demirel, "Ankara'nın en modern judo salonlarından birini ilçemize kazandırdık. Güçlü bir altyapı oluşturduk. İnşallah dünya ve olimpiyat şampiyonları da çıkaracağız" dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Etimesgut, Belediyesi,, Judo'da, Avrupa, Üçüncüsü, Oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı