Haber Detayı
02 Şubat 2020 - Pazar 22:53
 
Etimesgut Belediyesi Şubat Ayı Meclis Toplantısı Gündemi
Belediyelerin Şubat Ayı Meclis toplantıları, 3 Şubat Pazartesi günü başlayacak ve 5 gün devam edecek. Etimesgut Belediyesi Meclis Toplantısı ise aynı gün saat 18.00'de Belediye Meclis Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilecek.
Etimesgut Haberi
Etimesgut Belediyesi Şubat Ayı Meclis Toplantısı Gündemi

ETİMESGUT BELEDİYESİ
BELEDİYE MECLİSİ TOPLANTI DUYURUSU
 
Belediye Meclisimiz, 5393 sayılı Belediye Kanununun 21.maddesi gereğince aşağıdaki gündem maddelerini görüşmek üzere 03 Şubat 2020 Pazartesi günü Saat 18.00’de Başkanlık binasında bulunan Belediye Meclis Salonunda ŞUBAT ayı toplantısına başlayacaktır. 
 
 
GÜNDEM:
 
1. Geçen Toplantıya ait tutanak özeti.
 
2. İlçe sınırlarımız içerisindeki amatör branşlarda spora katılımı arttırmak, yaygınlaştırmak ve teşvik etmek amacıyla kurulan Etimesgut Belediyesi Gelişim Spor Kulübü Derneğine, 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 13, 14 ve 15’ inci maddeleri gereğince Belediyemizce nakdi yardım yapılmasına ilişkin Başkanlık Yazısı.
 
3. Ankara Büyükşehir Belediye Meclisinin 27/12/2019 tarih ve 1746 sayılı kararı ile 3194 sayılı İmar Kanunun 23. Maddesi gereğince alınması gereken stabilize yol teknik altyapı bedeli  ücret tarifesinin belirlenmesine  ilişkin Başkanlık Yazısı.
 
4. İstasyon Mahallesi 8650-8651-8652 adalar arasında bulunan  park ve yeşil alana isim verilmesine ilişkin Başkanlık Yazısı.
 
5. Oğuzlar Mahallesi imar planının 47760 ada 2 parselin kuzeyinde bulunan yeşil alanda koordinatları belli olan yerin Dolmuş Durak Yeri olarak kullanılmak üzere 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 18. Maddesinin (e) fıkrasına istinaden Ankara Minibüsçüler ve Esnaf Odasına bedelsiz tahsis edilip edilmeyeceğine ilişkin Başkanlık Yazısı.
 
6. 15 Ekim 2019 tarihinde terör örgütlerince yapılan saldırı sonucu şehit düşen Piyade Üsteğmen Çelebi BOZBIYIK’ ın isminin bir parka verilmesine ilişkin İmar Islah ve İsimlendirme Komisyon raporu.
 
7. 28 Şubat Sivil Savunma Günü olması münasebetiyle çeşitli etkinlikler yapılmasına ilişkin Eğitim Kültür Komisyonu, Hesap Tetkik Komisyonu ile Sosyal Hizmetler Komisyonları müşterek raporu.
 
8. İlçe sınırlarımız içerindeki okul kantinlerinin denetimlerinin arttırılmasına ilişkin İnsan Hakları Komisyonu, Tüketiciyi Koruma Esnaf ve Sanatkarlar Komisyonu ile Araştırma ve İnceleme Komisyonları müşterek raporu.
 
9. 9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma günü olması münasebetiyle çeşitli programlar yapılmasına ilişkin Kadın, Aile ve Çocuk Komisyonu, Gençlik Komisyonu ile Çevre Komisyonları müşterek raporu.
 
10. Belediyemiz Sosyal tesislerindeki hizmetlerden yararlanan vatandaşların seans boyunca çocuklarını bırakabilecekleri oyun odalarının yapılmasına ilişkin Kadın, Aile ve Çocuk Komisyonu, Halkla İlişkiler Komisyonu ile Hukuk ve Tarifeler Komisyonları müşterek raporu.
 
11. 26 Şubat-1 Mart tarihlerini kapsayan haftanın Vergi Haftası olması münasebetiyle çeşitli etkinlikler yapılmasına ilişkin Eğitim Kültür Komisyonu, Tüketiciyi Koruma Esnaf ve Sanatkarlar Komisyonu ile Emlak İstimlak Komisyonları müşterek raporu.
 
12. Belediyemiz Nikah Salonlarında kıyılan nikahlarda arka fonda çalan müziğin Türkçe olmasına ilişkin Gençlik Komisyonu ile Araştırma ve İnceleme Komisyonları müşterek raporu.
 
13. 15 Şubat İzcilik Haftası olması münasebetiyle çeşitli programlar yapılmasına ilişkin Hesap Tetkik Komisyonu, Gençlik Komisyonu ile Çevre Komisyonları müşterek raporu.
Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Etimesgut, Belediyesi, Şubat, Ayı, Meclis, Toplantısı, Gündemi,
Yorumlar
Haber Yazılımı