Haber Detayı
05 Ocak 2019 - Cumartesi 01:24
 
Etimesgut CHP'de Büyük İsyan! Ön Seçim Yok..
31 Mart yerel seçimleri öncesinde Etimesgut CHP'de işler karıştı. Belediye Meclis Üyesi aday adayları arasında örgütün istediği ÖN SEÇİM ile ilgili olumlu karar çıkmadı.
Etimesgut Haberi
Etimesgut CHP'de Büyük İsyan! Ön Seçim Yok..

MECLİS ÜYESİ ADAY ADAYLARI SIKINTILI
 
Etimesgut CHP'de Belediye Meclis Üyeleri için örgütün ve tabanın istediği olmadı. CHP Genel Merkezi tarafından dün yapılan açıklamaya göre, "Ankara İli İttifak görüşmeleri dahilinde olduğundan ve ittifak görüşmelerinin sürdüğü yerlerde eğilim yoklaması yapılmayacağı Etimesgut'ta eğilim yoklaması talebi uygun görülmemiştir" denildi.
 
Buna göre, Belediye Meclis Üyesi Aday Adaylarının dört gözle beklediği eğilim yoklaması (Ön Seçim) Etimesgut'ta yapılmayacak. Meclis Üyesi aday adayları, Mamak'ta ön seçim yapıldığını belirterek Etimesgut için alınan bu kararın yanlış bir karar olduğunu ve demokratik olmadığını kaydederek tedirginliklerini dile getirdiler.
 
ADAY BELLİ DEĞİL - İTTİFAK PAZARLIĞI SÜRÜYOR
 
Etimesgut CHP'de yaşanan bir diğer sıkıntı ise, şu ana kadar Belediye Başkan Adayının henüz açıklanmamış olması. İYİ Parti ile CHP arasında Ankara İlçelerinde yapılacak ittifak neticesinde  Etimesgut ile ilgili sıkı pazarlığın devam ettiği belirtiliyor. Bu pazarlık neticesinde Millet İttifakı Adayının İYİ Parti'den gösterilmesi, partilileri kara kara düşündürüyor. CHP'de bugüne kadar Etimesgut Belediye Meclis Üyeliği için 47 isim müracaat etmiş, Belediye Başkan Adaylığı için 4 aday adayı bulunuyordu.
 
 
 
Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Etimesgut, CHP'de, Büyük, İsyan!, Ön, Seçim, Yok..,
Yorumlar
Haber Yazılımı