Haber Detayı
08 Şubat 2019 - Cuma 19:35
 
Etimesgut CHP'de Dağ Fare Doğurdu!
CHP Etimesgut Belediye Başkan Adayı olarak, Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik'i açıkladı. Çelik'in adaylığı Etimesgut'ta CHP ve İYİ Parti seçmenleri tarafından hüsranla karşılandı.
Etimesgut Haberi
Etimesgut CHP'de Dağ Fare Doğurdu!

Seçimlere az bir süre kala Etimesgut Belediye Başkan Adayını açıklayabilen CHP'de, Celal Çelik'in adaylığı büyük hayal kırıklığı yarattı. Etimesgut'ta İYİ Parti ile ittifak yapan CHP'nin, doğru ve karşılığı olan bir aday ile seçimlere girmesi bekleniyordu. İddialı bir aday ile seçimleri kazanma şansı bulunan CHP ve İYİ Parti İttifakı, Celal Çelik ismi ile bu şansını da yitirmiş gibi gözüküyor.

4 ADAY ADAYI SAF DIŞI, DIŞARIDAN İTHAL ADAY
31 Mart'ta yapılacak olan yerel seçimlerde CHP'den Etimesgut Belediye Başkan Aday Adaylığı için Cahit Kayalar, Yalçın Atay, Erkan Özdemir ve Murat Kavuncu olmak üzere 4 isim müracaat etmişti. Genel Merkez, bu adayların hiç birini tercih etmezken Kenan Nuhut ve en önemlisi herkes tarafından tanınan Aylin Nazlıaka'yı da dikkate almadı. Etimesgut içerisinden aday bulamayan CHP, Belediye Başkan Adayını dışarıdan getirerek Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik'i Belediye Başkan Adayı gösterdi.

FETÖ'DEN GÖZALTINA ALINDI
CHP'nin Etimesgut Belediye Başkan Adayı olan Celal Çelik'in, FETÖ Soruşturması kapsamında gözaltına alınarak 13 gün gözaltında tutulması ve ardından yurt dışı yasağı getirilerek serbest bırakılması, CHP seçmeni üzerinde de soğuk duş etkisi yaratıyor. Etimesgut'ta Cumhur İttifakı'nın adayı Enver Demirel'in, önceki seçimlerde CHP seçmeninden büyük destek görmesi, 31 Mart seçimlerinde de aynı desteğin devam edeceği anlamına geliyor. Çünkü, Celal Çelik isminin aday olarak açıklanmasının ardından ilçede herkesin ortak düşüncesi şu: Etimesgut CHP'de DAĞ FARE DOĞURDU!

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Etimesgut, CHP'de, Dağ, Fare, Doğurdu!,
Yorumlar
Haber Yazılımı