Haber Detayı
16 Kasım 2020 - Pazartesi 19:39
 
Etimesgut CHP'de İmzalar Tamam
CHP Etimesgut İlçe Örgütü'nde, Olağanüstü İlçe Kongresi yapılabilmesi için kongre delgelerinden toplanan imzalarda yeterli çoğunluk sağlandı. Olağanüstü İlçe Kongre kararı alınması bekleniyor.
Etimesgut Haberi
Etimesgut CHP'de İmzalar Tamam

DELEGELERDEN YETERLİ İMZA TOPLANDI

Etimesgut CHP'de Olağanüstü İlçe Kongresi yapılabilmesi için kongre delegelerinden toplanmaya başlanılan imzalar, son günde 220'yi geçti. Yeter imza sayısının 208 olduğu belirtilirken, mevcut ilçe yönetimi ve ilçe başkanına karşı tepkilerin giderek arttığı Etimesgut'ta Olağanüstü İlçe Kongresi için imza veren delegelerin sayısı 220'yi geçtiği ifade edildi.

 

BUNDAN SONRA İL ve GENEL MERKEZ'İN KARAR ALMASI BEKLENİYOR
Noter kanalıyla yapılan imza verme işlemleri, 16 Kasım 2020 Pazartesi günü mesai bitimiyle beraber sona erdi. Artık bundan sonrası İl ve Parti Genel Merkezi'ne kalmış durumda. Toplanan imzaların ilgili makamlara ulaştırılması ve ardından 45 gün içerisinde Olağanüstü İlçe Kongre kararı alınması bekleniyor. Bir diğer ifadeyle CHP Etimesgut'ta, 2020 yılı sonuna kadar İlçe Kongresini yaparak yeni başkanını ve ilçe yönetimini seçecek.
 
ONUR ÖKTEM VE YÖNETİMİNE TEPKİ
Kongre delegeleri tarafından başlatılan imza kampanyası, mevcut İlçe Başkanı Onur Öktem ve yönetimini hedef alıyor. İlçe Başkanını, Kadın ve Gençlik Kollarında yaşananların önüne geçmemekle suçlayan ve eleştiren partililer öte yandan İlçe Örgütünün Kadın ve Gençlik Kollarıyla kavgalı olduğunu, Belediye Meclis Üyeleriyle kavgalı olduğunu, partililer ile kavgalı olduklarını iddia ederek Olağanüst Kongreye gidilmesini istediler. Birlik ve beraberliğin sağlanamadığı gerekçesiyle İlçe Örgütünü suçlayan partililer, yeniden birlik ve beraberliğin temin edilmesi için yönetimin değişmesi gerektiğini savunuyorlar. Toplanan imzalar ile yıl sonuna kadar Etimesgut'ta Olağanüstü İlçe Kongresinin yapılması bekleniyor. 
Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Etimesgut, CHP'de, İmzalar, Tamam,
Yorumlar
Haber Yazılımı