Haber Detayı
06 Kasım 2020 - Cuma 23:46
 
Etimesgut CHP İlçe Örgütünde Neler Oluyor?
CHP Etimesgut İlçe Örgütü'nde sular durulmuyor. İlçe Başkanı Onur Öktem ve yönetimine karşı, Olağanüstü İlçe Kongresinin yapılması için imza kampanyası başladı.
Etimesgut Haberi
Etimesgut CHP İlçe Örgütünde Neler Oluyor?

CHP Etimesgut İlçe Yönetimi ve İlçe Başkanı Onur Öktem’e yönelik eleştirilerin dozu artmaya başladı. Son olarak, parti delegeleri arasında Olağanüstü Kongre kararı alabilmek için imza toplanmaya başladı. Başlatılan imza kampanyasında toplanan imzaların sayısının 100’ün üzerinde olduğu ifade edildi.

Edindiğimiz bilgilere göre, partililer mevcut ilçe yönetiminin birbiriyle kavgalı, gençlik kollarıyla ve kadın kollarıyla kavgalı olduğunu belirtirken Meclis Üyeleri ile de anlaşamadığını ve meclis üyeleriyle de kavgalı olduğunu dile getiriyorlar. Öte yandan yerel bir gazetede yayınlanan habere göre 2 İlçe Yöneticisinin, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş hakkında sosyal medya hesaplarından ağır eleştirilerde bulunması İlçe Örgütüne yönelik eleştirilerin daha da artmasına yol açtı.

 

Resim

İlçe Yönetimi tarafından imza toplanmasıyla ilgili delegelere gönderilen bildiri yukarıda..

 

OLAĞANÜSTÜ KONGREYE GİDİLİR Mİ?

Olağanüstü İlçe Kongresine gidebilmek için kongre delegelerinden imza toplanmaya başladı. Gerekli imzaların toplanması halinde CHP Etimesgut’ta Olağanüstü İlçe Kongresini yapacak. Bu aşamada birkaç ismin ilçe başkanlığı için çalışmalara şimdiden başladığı belirtiliyor. Bunlardan birisi de, halen Meclis Üyeliği görevini sürdüren Gazi Savaş,

 

GAZİ SAVAŞ İSTİFA EDECEK!

Edindiğimiz bilgilere göre, Gazi Savaş’ın Belediye Meclis Üyeliği görevinden istifa ederek, yapılacak Olağanüstü İlçe Kongresinde İlçe Başkanlığına aday olacağı belirtiliyor. Gazi Savaş, bu konuyla ilgili kendisine sorduğumuz soruyu  “Önümüzdeki günlerde bununla ilgili geniş bir açıklama yapacağım” diye cevapladı. Gazi Savaş’ın dışında Erol Erdem ve eski İlçe Başkanlarından Ayhan Yılmaz gibi isimlerinde ilçe başkanlığı için nabız yokladığı bildirildi.

Gazi Savaş

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Etimesgut, CHP, İlçe, Örgütünde, Neler, Oluyor?,
Yorumlar
Haber Yazılımı