Haber Detayı
17 Mayıs 2018 - Perşembe 09:41
 
Etimesgut ESAV'dan, Gönül Sohbetleri Programı
ESAV (Erzurum İktisadi ve Sosyal Araştırma ve Yardımlaşma Vakfı) Etimesgut Şubesi tarafından organize edilen “Gönül Bohbetleri” programı, Etimesgut Belediyesi Kent Konseyi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.
Etimesgut Haberi
Etimesgut ESAV'dan, Gönül Sohbetleri Programı

Gecede Erzurumlu sanatçılar, aşıklar ve halk ozanları Erzurum Bar Oyunları ekibi sahne aldı. CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, Etimesgut Belediye Başkan Yardımcısı Cemal Satılmış, CHP Etimesgut İlçe Başkanı Ayhan Yılmaz ve yönetimi, MHP Etimesgut İlçe Başkanı Halil Şahingöz ve yönetimi, İYİ Parti Etimesgut İlçe Teşkilatı, AK Parti İlçe Yöneticileri, Erzurumlu Bürokratlar, 27. Dönem Milletvekili Aday Adayları, Erzurumlu aday adayları ve Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri ile Etimesgut’ta yaşayan Erzurumlular geceye yoğun ilgi gösterdiler.

Gönül Sohbetleri programında selamlama konuşması yapan ESAV Etimesgut Şube Başkanı Cengiz Yıldız, Erzurum kültür ve geleneklerini yaşatmak için ellerinden geleni yaptıklarını ve bu tür programlar ile ESAV’ın çalışmalarının ara vermeden devam edeceğini ve bundan da hiç kimsenin şüphesi olmaması gerektiğini söyleyerek katılan herkese teşekkür etti.

CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, Erzurum’un Kurtuluşa giden yolda ve Cumhuriyetin kuruluşunda başlangıç noktası olduğunu vurguladı. Erzurum Kongresi’nde alınan kararlar ile bir ulusun kurulduğunu ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün TBMM’ne ilk olarak Erzurum Mebusu olarak girdiğini söyledi. Levent Gök, salonda bulunan Erzurumlulardan büyük alkış aldı ve sözlerini “Dadaş olmak yiğit olmaktır, vatansever olmaktır. Bununla  ne kadar övünseniz azdır” diyerek sözlerini tamamladı.
Gönül Sohbetleri programı, sahnelenen bar gösterileri, türküler, ozan deyişleri ile birlikte coşkulu bir şekilde devam etti.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Etimesgut, ESAV'dan,, Gönül, Sohbetleri, Programı,
Yorumlar
Haber Yazılımı