Haber Detayı
06 Şubat 2020 - Perşembe 11:34
 
Etimesgut Müftülüğü'ne Nihat Kök Getirildi
Etimesgut Müftüsü Yunus Can'ın emekliliğe ayrılmasının ardından Bolu İl Müftü Yardımcısı Nihat Kök, Etimesgut Müftüsü olarak atandı.
Etimesgut Haberi
Etimesgut Müftülüğü'ne Nihat Kök Getirildi

2015 yılında Bolu’da Müftü Yardımcısı olarak göreve başlayan ve dört buçuk yıl görev yaptıktan sonra Ankara Etimesgut İlçe Müftüsü olarak atanan Nihat Kök için geçtiğimiz Pazartesi günü Bolu Öğretmenevi’nde bir veda programı düzenlendi. Programa Bolu İl Müftüsü Orhan Genç, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi(BAİBÜ) Öğretim Görevlileri, Resmi daire müdürleri, İl Müftü Yardımcıları, İlçe Müftüleri, Emekli Müftüler, Şube Müdürleri, Vaizler, bazı STK temsilcileri, Müftülük daire personeli, Din Görevlileri ve Kur’an Kursu Öğreticileri katıldılar.

NİHAT KÖK KİMDİR?

1969 yılında Ordu Korgan Aşağı Kozpınar köyünde doğdu. İlkokulu köyünde bitirdi. 1989 yılında Samsun İmam-Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Aynı yıl Diyanet İşleri Başkanlığı'nda Sivas Gürün Merkez Kur'an Kursu Öğreticisi olarak göreve başladı.

1997 yılında Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu. 2003 yılında Trabzon Akçaabat Darıca İhtisas Eğitim Merkezini bitirdi. Sırasıyla Kars Kağızman da Vaizlik, Şanlıurfa Suruç, Kütahya Çavdarhisar İlçe Müftülükleri ve Kütahya İl Müftü Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Bolu İl Müftü Yardımcısı olarak görev yapmakta iken Etimesgut Müftülüğüne getirilen Nihat Kök, evli ve üç çocuk babasıdır.

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Etimesgut, Müftülüğü'ne, Nihat, Kök, Getirildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı