Haber Detayı
22 Ocak 2021 - Cuma 11:46
 
Etimesgut Muhtarları Mezarlık Yeri İstiyorlar
Etimesgut'ta bulunan 36 Mahallenin Muhtarları vatandaşların talebini Belediye Başkanı Enver Demirel'e ilettiler.
Etimesgut Haberi
Etimesgut Muhtarları Mezarlık Yeri İstiyorlar

Etimesgut mahalle muhtarları Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel'i ziyaret ettiler. Muhtarlar, Elvanköy Mezarlığı'nda yer kalmadığı için 2021 yılı itibariyle defin yapılamadığını hatırlatarak bu nedenle vatandaşlardan yoğun şikayet geldiğini vatandaşların Elvanköy Mezarlığının devamındaki alana define devam edilmesi yönünde talepte bulunduklarını Başkan Demirel'e ilettiler. Başkan Demirel de konunun takipçisi olacağını belirterek gerekli girişimlerin yapılacağını söyledi.

SORUNUN ÇÖZÜMÜ

Ahimesut Mahallesi'nde imar planında ağaçlandırılacak alan görülen yaklaşık 40 bin metre kare büyüklüğündeki alan fiili olarak yıllardır Elvan Mezarlığı olarak kullanılıyor ve defin işlemi gerçekleştiriliyordu. İlçe nüfusunun artması nedeniyle mezarlık alanında defin yeri kalmadı. Etimesgut'ta vefat eden vatandaşların yakınları defin için Karşıyaka Mezarlığı, Ortaköy Mezarlığı ya da Cimşit Mezarlığı'na yönlendiriliyor.

Sorunun çözümü için vatandaşların da talep ettiği gibi tek bir yol bulunuyor. Elvan Mezarlığı'nın devamı niteliğindeki, planda ağaçlandırılacak alan olarak görünen ve iskan alanlarına uzak olan yaklaşık 80 bin metre karelik alanın mezarlık olarak kullanılması. Yasa gereği mezarlıklarla ilgili yetki Büyükşehir Belediyesi'nde. Bakalım Büyükşehir Belediyesi bu konuda nasıl bir karar alacak.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Etimesgut, Muhtarları, Mezarlık, Yeri, İstiyorlar,
Yorumlar
Haber Yazılımı