Haber Detayı
14 Mayıs 2020 - Perşembe 15:52
 
Etimesgut Muhtarlarından Kan Bağışı Kampanyası
Etimesgut Muhtarlar Derneği koordinesinde Türk Kızılayı ve Kaymakamlığın desteğiyle ilçede 'Kan Bağışı Kampanyası' düzenlendi. Kaymakamlık bahçesinde başlayan kampanyaya muhtarlar, vatandaşlar ve AK Parti Etimesgut İlçe Teşkilatı da destek verdi.
Etimesgut Haberi
Etimesgut Muhtarlarından Kan Bağışı Kampanyası

Etimesgutlu muhtarlar ve vatandaşlar, iftarlarını açmalarının ardından İlçe Kaymakamlığı önünde kurulan Kızılay kan bağışı noktasında bir araya geldiler. Etimesgut Muhtarlar Derneği koordinesinden düzenlenen Kan Bağışı Kampanyasına Etimesgut Kaymakamı İzzetin Sevgili, Etimesgut İlçe Emniyet Müdürü Nail Akçık, AK Parti Etimesgut İlçe Başkanı Halil Hotaman ile yönetim kurulu üyeleri, Etimesgut Muhtarlar Derneği Başkan Yunus Yalçın ve üyeleri, Türk Kızılayı Etimesgut Şube Başkanı Ekrem Karababa, Vefa Sosyal Destek Grubu üyesi mahalle bekçileri, polisler ve vatandaşlar katıldı.

Kampanya esnasında sosyal mesafe kurallarına büyük özen gösterilirken, bağışta bulunan muhtarlar ve vatandaşlar sırayla kan verme birimine alındılar. Kan bağışında bulunan vatandaşlara da Kızılay tarafından lokum ikram edildi. İlçe Kaymakamı İzzetin Sevgili, kan bağışı kampanyasına katılanlara teşekkür ederken Türk Kızılayı Etimesgut Şubesi tarafından kendisine hediye verildi.

Etimesgut Muhtarlar Derneği Başkanı Yunus Yalçın kampanya ile ilgili olarak gazetemize yaptığı açıklamada kan stoklarında azalma olduğunu öğrendiklerini ve kan bağışında bulunduklarını belirtirken "Kan bağışını halkımızla birlikte yapmak istedik, Ülkemizdeki 50 bin muhtarımızdan bu farkındalığa desteklerini bekliyoruz. Bu sürecin sağlıklı ve kontrollü bir şekilde pandemiyi yenmek için mücadele eden başta Cumhurbaşkanımıza, Sağlık Bakanımıza ve sağlık çalışanlarına canı gönülden teşekkür ediyoruz" dedi.

Etimesgut Emniyet Güçleri de kampanyaya destek verirken Etimesgut Kaymakamlığı Vefa Destek Gurubuna mensup mahalle bekçileri, polislerimiz de kan verdiler.

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Etimesgut, Muhtarlarından, Kan, Bağışı, Kampanyası,
Yorumlar
Haber Yazılımı