Haber Detayı
06 Aralık 2018 - Perşembe 22:51
 
Etimesgut Şampiyon Sporcularımızı Ağırladı
Etimesgut Belediyesi Korkut Ata Kongre ve Kültür Merkezi, "Spor Ahlakı ve Fanatizm" konulu panele ev sahipliği yaptı.
Etimesgut Haberi
Etimesgut Şampiyon Sporcularımızı Ağırladı

"Spora Bağlan" projesi kapsamında Asfa Ferda Koleji tarafından Etimesgut Belediyesi'nin katkılarıyla düzenlenen panelde, dünya ve olimpiyat şampiyonluğu kazanan sporcular bir araya geldi.

Panele AK Parti Sakarya Milletvekili ve Dünya Supersport şampiyonu eski motosikletçi Kenan Sofuoğlu, olimpiyat şampiyonu güreşçi Taha Akgül, olimpiyat madalyalı eski tekvandocu Bahri Tanrıkulu, bilek güreşi dünya şampiyonu Engin Terzi, atlı ve geleneksel okçuluk dünya şampiyonu Alperen Alkan katıldı. Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel de etkinliğe katılarak şampiyonların konuşmalarını dinledi.

Sporcular, şampiyonluğa uzanan başarı hikayelerini öğrenciler için anlatarak, başarı için çok çalışmanın ve maneviyatın önemine vurgu yaptılar. Öğrencilere "Asla engel tanımayın, başarıya odaklanın" mesajı veren şampiyonlar, anlattıkları hayat hikayeleriyle de alkış aldılar.

Panelde selamlama konuşması yapan Başkan Demirel, şampiyon sporcuları Etimesgut'ta ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade ederek, Etimesgut'un da büyüme ve gelişim şampiyonu olduğunu söyledi. Programa katılan öğrencilere tavsiyelerde bulunan Demirel, "Sadakatiniz sadece bu vatana, bu millete ve bayrağa olsun" dedi. Başkan Demirel, Kenan Sofuoğlu'na plaket ve çiçek verdi.

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Etimesgut, Şampiyon, Sporcularımızı, Ağırladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı