Haber Detayı
10 Temmuz 2018 - Salı 00:01
 
Etimesgut Sultan Alparslan Camii'nin Temeli Atıldı
Etimesgut Sultan Alparslan 1071 Camii ve Kuran Kursu'nun temeli atıldı.
Etimesgut Haberi
Etimesgut Sultan Alparslan Camii'nin Temeli Atıldı

Yaşamkent sınırındaki Orhun Mahallesi'ne inşa edilecek caminin temel atma törenine, Ankara Vali Yardımcıları Recep Erkılıç ve Ali Sözen, Etimesgut Kaymakamı Fuat Gürel, Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Ankara Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu, Etimesgut Müftüsü Yunus Can ve vatandaşlar katıldı.

Vali Yardımcısı Erkılıç, arsası Diyanet İşleri Başkanlığı'na ait olan camiinin hayırsever vatandaşların desteğiyle yapılacağını belirterek, katkı sağlayan ve sağlayacak olan herkese teşekkür etti.

Başkan Demirel de ilçenin dörtbir yanında cami inşaatlarının devam ettiğini vurgulayarak, "Bu bölgemizde cami ihtiyacımız vardı. 'Sultan Alparslan 1071 Camii' olacak bu ibadethanemizin kısa sürede tamamlanması en büyük arzumuzdur. İlçemize hayırlı olsun. Allah cemaatini bol eylesin" dedi. Etimesgut Müftüsü Yunus Can, camiye bu ismi verilmesini Başkan Demirel'in önerdiğini ifade ederek, caminin Selçuklu mimarisiyle inşa edileceğini kaydetti.

Yapılan konuşmaların ardından, içerisinde Kur'an Kursu, çevre düzenlemeleri ve 600 kişilik namazgah bölümü yer alacak caminin temeli dualarla atıldı.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Etimesgut, Sultan, Alparslan, Camii'nin, Temeli, Atıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı