Haber Detayı
05 Ekim 2018 - Cuma 00:34
 
Etimesgut'ta 13 Yeni Park Daha Yapıldı
Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel ilçeye 13 park, koru ve hatıra ormanı daha inşa ederek park sayısını 315'e, yeşil alan miktarını 2 milyon 605 bin metrekareye yükselttiklerini söyledi.
Etimesgut Haberi
Etimesgut'ta 13 Yeni Park Daha Yapıldı

Etimesgut Belediyesi, ilçeye toplam alanı 250 bin metrekareyi bulan 13 yeni park ve hatıra ormanı daha kazandırdı. Yapılan ormanlar arasında, Göksu Mahallesi'nde 135 bin metre karelik alan üzerine 10 bin yetişkin ağaç dikilerek oluşturulan Cumhuriyet Ormanı da bulunuyor.

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel başkanlığında toplanan belediye meclisi, 13 park koru ve ormana isim verdi. Şehit Osman Avcı Mahallesi'ndeki parklara; Derya Parkı, İnci Mercan, Bosna Hersek Parkı, Akıncılar Parkı, Şeker Mahallesi'ndeki parklara; Şeker Koru Parkı -1, Şeker Koru Parkı -2, Yavuz Selim Mahallesi'ndeki parklara; Kızıl Elma Koru Parkı ve Kızıl Elma Parkı, Bahçekapı Mahallesi'ndeki ağaçlandırma alanına Atatürk Orman Çiftliği Hatıra Ormanı, İstasyon Mahallesi'ndeki yeşil alana Seyirtepe Parkı, Bağlıca Mahallesi'ndeki yeşil alana ise Karatuz Parkı isimlerini verildi.

CUMHURİYET ORMANI KURDUK

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, park sayısını 315'e, yeşil alan miktarını 2.6 milyon metrekareye ulaştırdıklarını belirterek, "İlçemizin dörtbir yanını parklarla, yeşil alanlarla, korularla, hatıra ormanlarıyla donatıyoruz. Her yönüyle çağdaş bir Etimesgut oluşturuyoruz. İlçemize 13 yeni park ve ağaçlandırılmış alan daha kazandırdık. Bunlar arasında Eryaman Göksu Mahallesi'nde yaklaşık 134 bin metrekarelik alanda gerçekleştirdiğimiz ve Cumhuriyet Hatıra Ormanı adını verdiğimiz ağaçlandırma alanımız da yer alıyor. Cumhuriyet Ormanımıza 10 bini aşkın 7-8 yıllık yetişkin ağaç diktik. Yeşil alanlarımız ilçemize hayırlı olsun" dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Etimesgut'ta, 13, Yeni, Park, Daha, Yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı