Haber Detayı
01 Şubat 2020 - Cumartesi 23:22
 
Etimesgut'ta CHP'li Meclis Üyeleri Disipline Sevk Edildiler
Etimesgut Belediyesi CHP’li Meclis Üyeleri Gazi Savaş ve Vedat Irmak, İlçe Örgütü tarafından Ankara İl Disiplin Kurulu’na verildiler.
Etimesgut Haberi
Etimesgut'ta CHP'li Meclis Üyeleri Disipline Sevk Edildiler

Etimesgut CHP’de Meclis Üyeleri ile İlçe Örgütü arasındaki gerginlik devam ediyor. İlçe Kongresi öncesi, meclis üyeleri Gazi Savaş ve Vedat Irmak ile İlçe Yöneticileri arasında yaşanan tartışmalar İl Disiplin Kuruluna verilmeleriyle sonuçlandı.

 

Konuyla ilgili olarak edindiğimiz bilgilere göre; gazetemizde de yer alan haberde Gazi Savaş ve Vedat Irmak delege seçimleriyle ilgili olarak dilekçe vermeye gittikleri İlçe Binasında parti yöneticileriyle tartışmışlar ve yaka paça dışarı atılmışlardı. Kongre sonrasında ise Onur Öktem’in İlçe Başkanı olduğu Etimesgut CHP İlçe Yönetimi tarafından her iki meclis üyesi de, yaşanan bu tartışma neticesinde Ankara İl Disiplin Kuruluna sevk edildiler. İlçe Başkanlığı bünyesinde kurulan ‘Kovuşturma Komisyonu’ üyeleri Ünlüer Turan, Ali Güvenç ve Güven Bayraktar tarafından alınan ve imza atılan karar ile meclis üyelerinin Ankara İl Disiplin Kuruluna sevk edilmeleri kararlaştırıldı.

 

SEVK YAZISINDA NE YAZIYOR?

“02.12.2019 Pazartesi günü İlçe Başkanlığımızda yaşanan olaylar ve sonrasında Flaş Gazetesi’nde yayınlanan haber ve demeçlerinizden dolayı İl Disiplin Kuruluna sevkiniz başlatılmıştır.

Bu nedenle İlçe Başkanlığımızda kurulan kovuşturma komisyonuna 23.01.2019 tarih ve saat 14.00’de İlçe Merkezimize sözlü ve yazılı savunmanız için beklenmektesiniz.

Durumu bilgilerinize sunarız.”

Söz konusu davet yazısına icabet eden Meclis Üyeleri, İlçe Binasına giderek savunmalarını verdiler.

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Etimesgut'ta, CHP'li, Meclis, Üyeleri, Disipline, Sevk, Edildiler,
Yorumlar
Haber Yazılımı