Haber Detayı
10 Mayıs 2019 - Cuma 00:42
 
Etimesgut'ta Çocuklara Uygulamalı Trafik Eğitimi
Etimesgut Belediyesi'nin Çocuk Trafik Eğitim Parkı'nda verilen eğitimlerinden 6 ayda 6 bin çocuk yaralandı. Çocuklar, temel trafik kurallarının anlatıldığı derslerin ardından eğitim parkındaki özel araçlarla tur attılar, görerek, deneyerek, yaşayarak kuralları öğrendiler.
Etimesgut Haberi
Etimesgut'ta Çocuklara Uygulamalı Trafik Eğitimi

Eryaman Göksu Mahallesi'ndeki Atatürk Meydanı içerisinde kurulan trafik eğitim parkında, trafik polisi ve trafik zabıtası eşliğinde ders gören çocuklar büyük heyecan yaşadılar.

Çocuklara önce, teorik trafik bilgileri görsellerle anlatıldı. Daha sonra eğitim araçlarına binen çocuklar, emniyet kemerlerini taktılar, son kontrolleri polis ve zabıta tarafından yapılan çocuklar, gaza basarak parkurda tur attılar. Parkurdaki trafik işaretlerine ve kurallara uymayan çocukları polis ve zabıta düdük çalarak uyardı; nerede yanlış yaptıklarını anlattı. 2019'un Yaya Öncelikli Trafik Yılı ve bu haftanın da Trafik Haftası olduğunu hatırlatan görevliler, çocukları, yaya geçitlerinden geçerken nelere dikkat etmeleri gerektiği konusunda bilgilendirdiler.

UYGULAMALI EĞİTİM

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, trafik eğitiminin çocuk yaşta verilmesi gerektiğini belirterek "Trafik eğitim parkımızda çocuklarımız trafik kurallarını 2 aşamalı olarak öğreniyorlar. Hem dersliklerde eğitim alıyorlar, hem de öğrendiklerini sahada uygulama imkanı buluyorlar. Bütün okullarımız belirli bir plan dahilinde bu parktan yararlanmaktadır. 6 ayda 6 bin çocuğumuza, uygulamalı trafik eğitimi vermiş bulunuyoruz. İlçemizdeki bütün çocuklarımızın trafik eğitimi almasını hedefliyoruz" dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Etimesgut'ta, Çocuklara, Uygulamalı, Trafik, Eğitimi,
Yorumlar
Haber Yazılımı